DKB Bundesliga: hitowe starcie dla Flensburga

• Data publikacji: 01.09.2019, 22:39

Już w 2. kolejce niemieckiej ligi piłkarzy ręcznych doszło do hitowego starcia SG Flensburg-Handewitt - Rhein-Neckar Löwen. Obronną ręką z tego pojedynku wyszła drużyna mistrza kraju, zwyciężając 30:27.

Do 10. minuty tego meczu wynik był wyrównany. Jednak później do głosu doszła drużyna gospodarzy, która zaczęła powiększać szybko swoją przewagę (10:7). Choć Rhein-Neckar mocno się starało odrabiać starty (11:10), to ich rywale szybko mobilizowali się, by utrzymać pozytywny dla nich wynik. Mimo usilnych prób, nie zdołali doprowadzić choćby do wyrównania i musieli uznać wyższość mistrzów kraju, którzy zwyciężyli 30:27. W barwach Flensburga zagrał Michał Jurecki, który zdobył jedną bramkę.

Tempa nie zwalnia zespół Macieja Gębali, a więc Lipsk. Po pierwszym zaskakującym zwycięstwie nad Fuchse Berlin, teraz przyszedł czas na pokonanie TSV GWD Minden. Jednak nie była to łatwa i przyjemna przeprawa. Drużyna gospodarzy postawiła trudne warunki przed ekipą przyjezdną i prowadziła w meczu nawet 8:1! Później do głosu coraz częściej dochodził zespół Polaka i na przerwie przegrywali już tylko 9:12. Minden drugie 30. minut zaczęło od przestoju, który wykorzystał ich przeciwnik. Doprowadzili do remisu, a to był punkt zwrotny w całym spotkaniu. Lipsk od tego momentu zaczął prowadzić i nie oddał rywalom tej przewagi, wygrywając 25:21. Maciej Gębala, co prawda nie zdobył bramki, jednak popisał się w obronie dwoma skutecznymi blokami.

Na koniec zmagań w drugiej kolejce Bundesligi mieliśmy polski pojedynek - Lemgo podejmowało Magdeburg. Między słupkami gospodarzy stał przez 38. minut spotkania Piotr Wyszomirski. Po drugiej stronie boiska grał Piotr Chrapkowski. Z tarczą wyszedł z tego starcia ten drugi zawodnik, choć początki były trudne. To właśnie Lemgo uzyskało wynik 7:4. Wtedy jednak przebudzili się piłkarze Magdeburga i odrobili dosyć szybko straty (7:7). Im bliżej końca spotkania, tym lepiej układała się gra zespołu Piotrka Chrapkowskiego, który powiększał swoje prowadzenie, doprowadzając ostatecznie do zwycięstwa 32:24. Piotr Wyszomirski zanotował prawie 17%-tową skuteczność w bramce, a "Chrapek" zdobył jedną bramkę.

SG Flensburg-Handewitt - Rhein-Neckar Löwen 30:27
Bergischer HC - MT Melsungen 24:24
TSV GWD Minden - SC DHfK Leipzig 21:25
Die Eulen Ludwigshafen - HSG Wetzlar 25:31
FRISCH AUF! Göppingen - TSV Hannover-Burgdorf 24:27