Tenis – US Open: Kubot i Melo niespodziewanie żegnają się z Nowym Jorkiem

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 01.09.2019, 23:50

Niespodziewanie już w trzeciej rundzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo pożegnali się z US Open. Polsko-brazylijska para przegrała z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem i Portugalczykiem Joao Sousą w dwóch setach.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w walce o ćwierćfinał mierzyli się ze specjalizującymi się raczej w singlu Leonardo Mayerem i Joao Sousą. Z początku mecz układał się po myśli rozstawionej z "2" pary. Pierwszy set był wyrównany, ale to Polak i Brazylijczyk wyglądali pewniej, dzięki czemu przełamali na 5-4. Po chwili mieli przy swoim serwisie dwie piłki setowe, lecz niestety nie zdołali ich wykorzystać. Para argentyńsko-portugalska doprowadziła do tiebreaka, w którym zdecydowanie przejęła inicjatywę, wygrywając 7-2.

Natchnieni prowadzeniem w dalszym ciągu narzucali swoje warunki gry w drugiej części spotkania. Przełamali na 2-1 i pewniej wygrywali swoje gemy serwisowe, dzięki czemu tę przewagę utrzymali. Przy serwisie pary Kubot/Melo wykorzystali swojego trzeciego meczbola, sprawiając tym samym sporą, niemiłą dla nas, niespodziankę.

Leonardo Mayer/Joao Sousa (ARG/POR) – Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) 7-6(2) 6-3