Jeździectwo - WKKW: Klimke mistrzynią Europy

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.09.2019, 19:20

Niemka Ingrid Klimke została mistrzynią Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Małgorzata Cybulska zajęła w zawodach 31. miejsce. Drużynowo najlepsi okazali się Niemcy. Kwalifikację na igrzyska w Tokio wywalczyli Szwedzi oraz Włosi.

Ingrid Klimke, startująca na wałachu SAP Hale Bob OLD przystępowała do konkursu skoków na drugiej pozycji. Po bezbłędnym przejeździe musiała czekać na to co zrobi jej rodak Michael Jung. Klimke zakończyła rywalizację z wynikiem 22.2 i Jung by zwyciężyć musiał pojechać na zero. Aktualny mistrz olimpijski, który startował na koniu FischerChipmunk FRH, zaliczył jedną zrzutkę i ta kosztowała go złoto. Jung zakończył zawody ze srebrem, uzyskując wynik 24.9. Ze złota mogła cieszyć się Klimke. Podium uzupełnił Irlandczyk Cathal Daniels na klaczy Rioghan Rua z rezultatem 29.0. Małgorzata Cybulska na Chenaro w skokach popełniła jeden błąd i z łącznym wynikiem 46.3 zajęła 31. miejsce.

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się Niemcy. W skład ekipy poza Jungiem i Klimke weszli Kai Ruder i Andreas Dibowski. Do dorobku drużyny nie liczył się wynik Rudera, a łączna suma rezultatów trzech pozostałych wierzchowców wyniosła 82.5. Srebrne medale wywalczyli Brytyjczycy, uzyskując 104.8 punktu. Na trzeciej pozycji uplasowali się Szwedzi, którą dał rezultat 105.1. Szwedzi oraz Włosi, którzy zajęli piąte miejsce, wywalczyli prawo startu na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Przypomnijmy, że Polska zapewniła sobie awans na igrzyska podczas zawodów kwalifikacyjnych w Baborówku.