Koszykówka na wózkach - ME: porażki z Niemcami i Włochami

• Data publikacji: 02.09.2019, 20:05

Po zwycięstwie nad Szwajcarią przyszły dwie minimalne porażki z Niemcami oraz Włochami. Teraz czeka nas jeszcze mecz z Wielką Brytanią.

Przed spotkaniem z Niemcami, minutą ciszy uczczona została 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, a potem zaczęła się już zacięta walka na parkiecie. Początek był lepszy w wykonaniu Polaków, którzy wyszli na prowadzenie - 8:4, lecz rywale szybko się pozbierali i po pięciu minutach było po 10. Po pierwszej kwarcie było jednak ponowne prowadzenie Biało-czerwonych - 23:18. Różnica pięciu oczek utrzymała się też po pierwszej połowie - 37:32, choć Niemcy w pewnym momencie zdołali odrobić straty, to nasi odpowiadali szybkimi kontrami. Sytuacja uległa zmianie po zakończeniu trzeciej części meczu, gdyż nasi zachodni sąsiedzi odskoczyli nam na siedem oczek - 56:49. W ostatnich dziesięciu minutach Polacy próbowali odrabiać straty rzutami za trzy punkty, ale brakowało celności. Ostatecznie rywale wygrali - 79:71, a naszym wózkarzom pozostał lekki niedosyt.

Niemcy - Polska 79:71

W poniedziałkowe popołudnie polscy koszykarze na wózkach grali z Włochami, których wyprzedali w tabeli tylko lepszym bilansem punktowym. Niestety nasi koszykarze musieli pogodzić się z minimalną, bolesną porażką. Pierwsza kwarta, podobnie jak w meczu z Niemcami, była pod dyktando Polaków, lecz w drugiej Włosi zaczęli gonić wynik i na przerwę schodziliśmy przy skromnym prowadzeniu - 35:32. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Tak było do samego końca, gdzie ostatecznie rywale triumfowali - 70:68.

Polska - Włochy 68:70