Vuelta: Roglić nokautuje i jest nowym liderem

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 03.09.2019, 17:48

Primoz Roglic z grupy Lotto Jumbo wygrał 10. etap Vuelty - jazdę indywidualną na czas. Słoweniec tym samym objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Roglić nie dość, że na 36 kilometrowej trasie, która prowadziła w okolicach ... francuskiej miejscowości Pau, był najszybszy to jeszcze wprost znokautował najgrźniejszych rywali w klasyfikacji generalnej. Słoweniec od początku narzucił swoje tempo i na każdym kolejnym pomiarze czasu był najszybszy i tylko powiększał przewagę nad swoimi rywalami z generalki, którzy w walce o zwycięstwo etapowe dziś się nie liczyli. Najbliżej Roglicia był jego rodak - Tadej Pogacar, który ze stratą 1:29 zajął miejsce 11., 13. był Alejandro Valverde, 14. Miguel Angel Lopez, a 19. Rafał Majka, który spisał się całkiem przyzwoicie, tracąc do zwycięzcy 2:26. Dopiero 27. miejsce zajął dotychczasowy lider - Nairo Quintana, który zameldował się na mecie z czasem gorszym od zwycięzcy o 3:06.

Warto odnotować fakt, że drugie miejsce zajął na dzisiejszym etapie kolarz grupy CCC Team, a był nim Patrick Bevin. Najniższy stopień podium przypadł Frncuzowi - Remiemu Cavgnii.

W generalce Roglić ma już prawie dwie minuty przewagi nad Valverde, trzeci jest Lopez, a na 7. miejsce awansował Rafał Majka, jednak jego starta do lidera to już ponad 5 minut.