Badminton - ME U17: dobry dzień Polaków

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 04.09.2019, 20:37

To był dobry dzień w wykonaniu polskich badmintonistów na rozgrywanych w Gnieźnie Mistrzostwach Europy U 17. Większość naszych gier kończyła się zwycięsko.

Dzień rozpoczął się od drugiej rundy w grach pojedynczych i tu ponieśliśmy jedyne straty, częściowo jedna przez "złośliwy los", który już na tym etapie skojarzył Mikołaja Szymanowskiego i Dominika Kwintę. Jak przystało na pojedynek kolegów, dobrze znających swoje mocne i słabe strony, był to szalenie zacięty pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł po trzech setach wyżej notowany, rozstawiony w turnieju z czternastką Szymanowski. Drugą porażkę poniosła Kinga Stokfisz, dość niespodziewanie przegrywając z Litwinką Perlą Murenaite i to w dwóch setach.

Pozostałe gry z udziałem naszych reprezentantów zakończyły się zwycięsko. Zaimponowała rozstawiona z czwórką Joanna Podedworny, która w 17 minut odprawiła z wynikiem 21:4 i 21:7 Cypryjkę Charę Michael. Pewną wygraną zapisał na swoim koncie także Andrzej Niczyporuk, który pokonał w dwóch setach Bułgara Evgeni Paneva.

Cztery wygrane w meczach pierwszej rundy odniosły nasze deble. Pary dziewczęce stoczyły bardzo zacięte, wyrównane, trzysetowe boje z duetami z Finlandii. W obu przypadkach Polki przegrywały pierwsze sety, by w kolejnych dwóch okazywać się lepszymi. Minimalnie, ale jednak. W ten sposób Anna Czuchra i Julia Piwowar wyeliminowały Bjarnhild Justinussen i Miriam Grotinum, zaś Julia Pławecka i Daria Zimnol Sarah Asfar i Neilę Nyqist.

Podobny horror polskim kibicom w dawnej stolicy Polski zafundowali Adrian Krawczyk i Dawid Perkowski. Polacy po 40 minutach ciężkiej walki okazali się lepsi od Białorusinów Aliaksandra Aliaksandrovicha i Hleba Shvdkou. Nerwów oszczędzili nam jedynie Jakub Melaniuk i Szymon Ślepecki, którzy z łatwością odprawili Walijczyków Archie Bulta i Daniela Clarke.

Wyniki Polaków

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.