El. EURO 2020: wyjazdowy triumf Hiszpanii, domowa wpadka Izraela

• Data publikacji: 05.09.2019, 22:55

Europejskie reprezentacje wróciły po wakacyjnej przerwie do eliminacyjnych gier do Euro 2020. Najciekawiej było w Bukareszcie, gdzie Rumuni grali z niepokonanymi w grupie Hiszpanami. Natomiast w "polskiej" grupie odbyło się dziś jedno spotkanie, w którym Izrael mierzył się z Macedonią Północną.

Grupa "F"

Rumunia 1:2 Hiszpania

59' Andone - 29' (k.) Ramos, 47' Alcacer

Hiszpanie przyjechali do Bukaresztu w roli faworytów, którzy chcieli podtrzymać zwycięską serię. Od samego początku byli też stroną dominującą i co rusz atakowali rumuńską bramkę. Swoje okazje mieli Paco Alcacer, Sergio Ramos czy Jordi Alba, ale Ciprian Tatarusanu nie dawał się pokonać. Jednak w 28. minucie musiał skapitulować, gdy Ramos pewnie zamienił karnego na gola dla Hiszpanii. Do przerwy rezultat się już nie zmienił, a chwilę po zmianie stron, na - 2:0, podwyższył Alcacer, wykorzystując idealne podanie od Alby. Rumunów stać było na jednego gola, którego zdobył Florin Andone. George Puscas zgrał piłkę głową, a on również głową, wpakował ją do siatki Kepy Arrizabalagi. W końcówce, nerwów na wodzy nie utrzymał Diego Llorente i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Natomiast okazje do wyrównania zmarnowali Puscas i Dragos Grigore.

Grupa "G"

Izrael 1:1 Macedonia Północna

55' Zahavi - 64' Ademi

W jedynym dziś meczu polskiej grupy, Izrael podzielił się punktami z Macedonią Północną. Oba gole padły dopiero w drugiej części spotkania. Jako pierwsi trafili gospodarze, a konkretnie niezwykle skuteczny w kadrze - Eran Zahavi. Jednak odpowiedź gości nadeszła dziewięć minut później za sprawą duetu Egzijan Alioski - Arijan Ademi. Klubowy kolega Mateusza Klicha pięknie podawał, zaś do bramki trafił kompan Damiana Kądziora z Dinama Zagrzeb. Remis w tym meczu z całą pewnością jest korzystny dla Biało-Czerwonych, którzy zagrają jutro w Lublanie ze Słowenią.

.....

Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań:

Grupa "D"

Gibraltar 0:6 Dania

6' Skov, 34', 50' (k.) Eriksen, 69' Delaney, 74', 78' Gytkjaer

Irlandia 1:1 Szwajcaria

85' McGoldrick - 74' Schar

Grupa "F"

Norwegia 2:0 Malta

34' Berge, 45+1' (k.) King

Wyspy Owcze 0:4 Szwecja

12', 15' Isak, 23' Lindelof, 41' Quaison

Grupa "J"

Armenia 1:3 Włochy

11' Karapetian - 28', 80' Belotti, 77' Pellegrini

Bośnia i Hercegowina 5:0 Liechtenstein

11', 89' Gojak, 80' Duljević, 85' Dżeko, 88' Visca

Finlandia 1:0 Grecja