Tenis - US Open: Williams z Andreescu w finale

• Data publikacji: 06.09.2019, 11:42

Amerykanka Serena Williams oraz Kanadyjka Bianca Vanessa Andreescu zagrają w wielkim finale wielkoszlemowego US Open.

Serena w półfinale dość gładko pokonała Ukrainkę Elinę Svitolinę, wygrywając w dwóch setach. W pierwszym, szybko objęła prowadzenie - 3:0, którego potem skrzętnie pilnowała, pozwalając rywalce na ugranie trzech gemów. Druga partia była jeszcze bardziej pod dyktando Williams, która pewnie zwyciężyła - 6:1, a w całym meczu - 2:0.

Dla Andreescu będzie to debiut w finale US Open. O 19-latce coraz częściej robi się głośno, a to za sprawą jej doskonałych wyników. W marcu triumfowała w Indian Wells, zaś w sierpniu wygrała turniej w Toronto, gdzie pokonała... Serenę Williams. Natomiast w półfinale US Open, młodziutka Kanadyjka, uporała się z Belindą Bencić ze Szwajcarii. To spotkanie było już dużo bardziej zacięte niż pierwszy półfinał. O zwycięstwie Bianci w pierwszym secie decydował tie-break, którego wygrała - 7:3. Druga partia była równie emocjonująca, ale tym razem obyło się bez tie-breaka i Andreescu triumfowała - 7:5.