Koszykówka - MŚ: triumf Argentyny, Polacy oficjalnie w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 06.09.2019, 15:45

Reprezentacja Argentyny wygrała z Wenezuelą i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w Chinach. Tym samym pewni miejsca w najlepszej "ósemce" turnieju są także polscy koszykarze.

Grupa I

W pierwszym meczu grupy I w Foshan Polacy wygrali 79:74 z Rosjanami. Więcej o tym meczu pisaliśmy TUTAJ.

Podobnie jak Polacy, Argentyńczycy wygrali rywalizację w pierwszej fazie grupowej z kompletem zwycięstw. Ich triumf nad Wenezuelą dawał zarówno im, jak i Polakom przepustkę do ćwierćfinału. W pojedynku zespołów z Ameryki Południowej faworytem byli Argentyńczycy i udowodniali to od pierwszych minut gry. Na początku drugiej kwarty prowadzili już różnicą 10 punktów. Do przerwy było 38:25. Argentyńczycy utrzymywali bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali 87:67. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Gabriel Deck, który zdobył 25 punktów. Swoje dorzucili także: Luis Scola, Facundo Campazzo czy Nicolas Caprovittola. Tym samym Polska i Argentyna awansowały już do ćwierćfinału. Niedzielny mecz tych zespołów zadecyduje o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie I.

Grupa J

Po awansie reprezentacji Polski do 1/4 finału uważnie śledzimy zmagania w grupie J, która rozgrywa swoje mecze w Wuhan. Niesamowity turniej do tej pory grają Serbowie. Ekipa z Bałkanów sięgnęła po czwarte, pewne zwycięstwo na tym turnieju. Serbowie nie dali żadnych szans Portorykańczykom. Już po 20 minutach zespół z Europy prowadził 49:26. W drugiej połowie Serbowie tylko powiększali rozmiary zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 90:47. Reprezentacja Serbii w każdym meczu na mistrzostwach zdobyła przynajmniej 90 punktów. Jest oczywiście liderem grupy z bilansem +163.

Dużo ciekawszy był mecz pomiędzy Hiszpanią i Włochami. Przez całe spotkanie zwycięstwo przechylało się to na jedną, to na drugą stronę. Do przerwy koszykarze z Italii prowadzili jednym punktem. Druga połowa, podobnie jak pierwsza, była wyrównana. Końcówkę lepiej rozegrali Hiszpanie, ale zwycięstwo przyszło im z dużym trudem. Serbia i Hiszpania zapewniły sobie awans do ćwierćfinału i pojutrze powalczą o pierwsze miejsce. Jeden z tych zespołów będzie rywalem reprezentacji Polski w 1/4 finału.

Serbia - Portoryko 90:47

Hiszpania - Włochy 67:60