Hokej - LM: klęska GKS Tychy

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 06.09.2019, 22:55

Hokeiści GKS Tychy przegrali 0:5 z Adler Manheim w trzeciej kolejce tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w dalszym ciągu mają na swoim koncie jeden punkt i zamykają tabelę grupy F.

Pierwszy mecz pomiędzy GKS Tychy i Adler Manheim zakończył się zwycięstwem Niemców po dogrywce. Taki wynik pozwalał Tyszanom liczyć na dobry występ na lodowisku w Manheim. Niestety spotkanie było już rozstrzygnięte po pierwszej tercji. Już w 8. minucie bramkę zdobył David Wolf, a kolejne trafienia błyskawicznie dołożyli Benjamin Smith i Cody Lampl. Przy wyniku 3:0 cierpliwość stracił trener GKS-u. Andriej Gusow postanowił dokonać roszady w bramce. W miejsce Kamila Lewartowskiego pojawił się John Murphy. Na niewiele się to zdało, bowiem tuż przed końcem pierwszej odsłony na 4:0 podwyższył Sinan Akdag.

W pozostałych tercjach zawodnicy z Tych walczyli o zdobycie honorowego trafienia. Jednakże oddanie 24, w tym 9 celnych strzałów w ciągu 60 minut nie mogło pozwolić nawet na tak mały sukces, jakim byłaby właśnie honorowa bramka. Wynik ustalił w 49. minucie Fin Jan-Mikael Jarvinen.

Po trzech kolejkach mistrzowie Polski mają jeden punkt i zamykają stawkę w grupie F. Następny mecz rozegrają w niedzielę z Djurgardens.

Adler Manheim - GKS Tychy 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

David Wolf (8'), Benjamin Smith (13'), Cody Lampl (16'), Sinan Akdag (20'), Jan-Mikael Jarvinen (49')