Lekkoatletyka - Diamentowa Liga: Polacy tuż za podium

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 07.09.2019, 01:18

W Brukseli zakończyła się dziesiąta edycja Diamentowej Ligi. W finałowym mityngu tuż za podium uplasowało się dwoje biało-czerwonych.

W czwartek, niejako awansem, rozegrano finałowy konkurs pchnięcia kulą mężczyzn, z dwoma Polakami w składzie. Ostatnim pchnięciem, na wysokie czwarte miejsce wywindował się Konrad Bukowiecki. 21.91 m to jego drugi najlepszy wynik w karierze na otwartym stadionie. 6. miejsce z rezultatem 20.91 m zajął Michał Haratyk. Czołowa trójka pchała powyżej 22 m. Zwycięzcą został Nowozelandczyk Tom Walsh (22.30 m).

Jeszcze bliżej podium w skoku wzwyż była Kamila Lićwinko. Mimo uzyskania rekordu sezonu - 1.95 m - jedna zrzutka na wysokości 1.93 m kosztowała ją utratę 3. miejsca na rzecz belgijskiej siedmioboistki Naffi Thiam. Bo diament sięgnęła faworytka, Rosjanka Marija Łasickiene (1.99 m).

Dobre szóste miejsce w finale biegu na 1500 m wywalczył Marcin Lewandowski. Do niedawno uzyskanego rekordu Polski zabrakło wprawdzie prawie 2,5 s, ale wynik 3:34.36 w dzisiejszej rywalizacji dał miejsce w pierwszej połowie stawki. Zwyciężył Kenijczyk Timothy Cheruiyot, który wyprzedził dwóch braci Ingebrigtsenów - Jakoba i Filipa. Na piątej pozycji w finale rzutu dyskiem uplasował się Piotr Małachowski (64.78 m).

Rekord mityngu w trójskoku (17.85 m) pobił Amerykanin Christian Taylor. Po diament sięgnęli dziś również: Daniel Stahl (rzut dyskiem), Malaika Mihambo (skok w dal), Yaime Perez (rzut dyskiem), Katerina Stefanidi (skok o tyczce), Michael Norman (400 m), Dina Asher-Smith (100 m), Getnet Wale (3000 m z przeszkodami), Noah Lyles (200 m), Sifan Hassan (5000 m), Orlando Ortega (110 m ppł), Danielle Williams (100 m ppł) i Ajee Wilson (800 m).