Tenis – US Open: Nadal z "Premierem" o tytuł!
misrasha/flickr.com

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 07.09.2019, 08:00

Rafael Nadal powalczy o czwarty tytuł w Nowym Jorku. W półfinale pewnie pokonał Włocha Matteo Berrettiniego. O puchar powalczy także Rosjanin Daniłł Miedwiediew, zwany ze względu na swoje nazwisko "Premierem", dla którego jest to okazja do pierwszego wielkoszlemowego triumfu. W piątek w trzech setach wyeliminował Bułgara Grigora Dimitrowa.

Zarówno dla Daniłła Miedwiediewa, jak i Grigora Dimitrowa półfinał US Open był meczem o pierwszy finał turnieju wielkoszlemowego. Bułgar miał za sobą już dwa przegrane półfinały. W 2014 roku uległ Novakowi Djokoviciowi w Wimbledonie, a trzy lata później Rafaelowi Nadalowi w Australian Open. Do trzech razy sztuka? Nie w tym wypadku. Będący w rewelacyjnej ostatnio formie Rosjanin, dla którego już półfinał był najlepszym występem w karierze, wygrał 7-6(5), 6-4, 6-3. W pierwszej partii bronił setboli na 5-7.

W drugim półfinale mający na koncie trzy tytuły z Nowego Jorku Rafael Nadal podejmował debiutującego w tej fazie turnieju Włocha Matteo Berrettiniego. Hiszpan nie zawiódł, choć pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. "Rafa" nie wykorzystał piłki setowej na 6-4 i Włoch zdołał doprowadzić do tiebreaka. Niżej notowany tenisista długo w nim prowadził i miał dwie okazje do wyjścia na prowadzenie, jednak doświadczony Hiszpan zdołał się wybronić i sam wygrał tego tiebreaka 8-6. Kolejne sety były już łatwiejsze – 6-4, 6-1.