Tenis stołowy - DME: Rumunki za mocne

Tenis stołowy - DME: Rumunki za mocne

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.09.2019, 12:35

Reprezentacja Polski kobiet w składzie Natalia Partyka, Li Qian, Natalia Bajor przegrała z Rumunią 1:3 w półfinale Drużynowych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym i stanie na najniższym stopniu podium.

 

Poli w ten sposób powtórzyły osiągnięcie z Igrzysk Europejskich w Mińsku, gdzie także zajęły trzecie miejsce. W dzisiejszym meczu Rumunki były faworytkami i z tej roli wywiązały się bez zarzutu. Natalia Partyka urwała w pierwszym meczu tylko jednego seta Elizabecie Samarze. Po kilkudziesięciu minutach stan meczu wyrównała Li Qian, bez straty seta pokonując Danielę Monteiro Dodean. Bardzo liczyliśmy, że rewelacyjną passę zwycięstw podtrzyma najmłodsza w ekipie Natalia Bajor, jednak tym razem się nie udało. Bernadette Szocs wygrała 3:1. Szanse na podtrzymanie nadziei na awans do finału miała Li Qian, jednak Samara okazałą się od naszej zawodniczki zdecydowanie lepsza, wygrywając w trzech setach i bez większych trudności.

 

W styczniu Polki czeka turniej kwalifikacyjny na igrzyska olimpijskie w Tokio. Mamy nadzieję, że polki utrzymają albo i poprawią aktualną dyspozycję, wtedy z awansem nie powinno być kłopotu. Tymczasem cieszmy się z brązowego medalu, to niewątpliwie sukces naszej drużyny.

 

Polska - Rumunia 1:3

Natalia Partyka - Elizabeta Samara 1:3 (-4, 8, -9, -3)

Li Qian - Elizabeta Monteiro-Dodean 3:0 (3, 7, 11)

Natalia Bajor - Bernadette Szocs 1:3 (-9, 8, 4, 11)

Li Qian - Elizabeta Samara 0:3 (-8, -7, -7)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.