El. EURO 2020: Anglia gromi na Wembley

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 07.09.2019, 22:42

Anglia pokonała w świetnym stylu Bułgarię 4:0 (1:0). Bohaterem meczu został Harry Kane, który ustrzelił hattricka, a także zanotował asystę. Zwycięstwa odnieśli dziś także inni faworyci dzisiejszych spotkań - Francuzi oraz Portugalczycy.

Grupa A

Faworyci zmagań kwalifikacyjnych w grupie A - Anglicy, podejmowali na Wembley Bułgarów. Trzecia wygrana Synów Albionu wydawała się formalnością. Gospodarze od samego początku przeważali i otworzyli wynik w 24. minucie. Autorem premierowego trafienia w tym meczu był Harry Kane. Napastnik szukał kolejnych trafień, ale przed przerwą ta sztuka mu się nie udała. Niedługo po zmianie stron fatalny w skutkach faul popełnił Nikolay Bodurow. Bułgar sfaulował w polu karnym Marcusa Rashforda. "11" na bramkę zamienił Kane. Snajper Tottenhamu był tego dnia również koleżeński. W 55. minucie perfekcyjnie dograł piłkę do Raheema Sterlinga, któremu nie pozostało nic innego niż skierować futbolówkę do pustej bramki. Wynik 3:0 uspokoił grę. Anglicy pokusili się jeszcze o jednego gola. W 73. minucie drugą tego dnia jedenastkę wykorzystał Kane.

Dzisiejsze zwycięstwo Anglików było już ich trzecim triumfem w tej kampanii kwalifikacyjnej. Z dorobkiem dziewięciu oczek przewodzą tabeli grupy A. Na drugim miejscu jest Kosowo, które wygrało dzisiaj 2:1 z Czechami.

Anglia - Bułgaria 4:0 (1:0)

24', 50' (k.), 73' (k.) Kane, 55' Sterling

Grupa B

Świadkami kapitalnego widowiska byli kibice oglądający hit grupy B - pojedynek Serbii z Portugalią. Aktualni mistrzowie Europy przystępowali do meczu z dorobkiem dwóch punktów. Dzisiaj w grę wchodził tylko zwycięstwo. Cristiano Ronaldo i spółka wywiązali się z zadania wyśmienicie. Sam kapitan reprezentacji zdobył bramkę w 80. minucie. Oprócz niego do siatki trafiali William Carvalho, Guedes oraz Bernardo Silva. Zepchnięci od pierwszej minuty do defensywy gospodarze zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniami Milenkovica oraz Mitrovica.

Serbia - Portugalia 2:4 (0:1)

68' Milenković, 85' Mitrović - 42' W. Carvalho, 58' Guedes, 80' Ronaldo, 86' B. Silva

Grupa H

Francuzi zanotowali dziś czwarte zwycięstwo w eliminacjach do EURO 2020. Podopieczni Didiera Deschampsa tym razem bez problemów ograli Albańczyków 4:1. Bohaterem meczu został Kingsley Coman, który zdobył dwie bramki. Na długo to spotkanie zapamięta Jonathan Ikone. Debiutujący w kadrze pomocnik Lille tuż po wejściu na murawę zdobył swoje premierowe trafienie. Honorową bramkę z rzutu karnego zdobył dla gości Cikalleshi.

Francja - Albania 4:1 (2:0)

8' Coman, 27' Giroud, 68' Coman, 85' Ikone - 90' Cikalleshi (k.)

....

Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań

Grupa A

Kosowo - Czechy 2:1 (1:1)

20' Muriqi, 67' Vojvoda - 16' Schick

Grupa B

Litwa - Ukraina 0:3 (0:2)

7' Zinchenko, 27' Marlos, 62' Malinovsky

Grupa H

Islandia - Mołdawia 3:0 (1:0)

31' Sightorsson, 55' Bjarnason, 77' Mudrac (gol samobójczy)

Turcja - Andora 1:0 (0:0)