Futsal - ME U19: udany start Polaków, niespodzianka w Rydze

• Data publikacji: 08.09.2019, 18:30

Reprezentacja Polski do lat 19 udanie rozpoczęła mistrzostwa Europy organizowane przez Łotwę. Na inaugurację zawodnicy Łukasza Żebrowskiego pokonali faworyzowaną Rosję 3:2.

Od pierwszych minut Rosjanie próbowali skontrolować mecz. Szybko objęli prowadzenie, walcząc później o kolejne gole. Niespodziewanie Polacy wyrównali za sprawą znakomitej szarży Krzysztofa Iwanka, golkipera reprezentacji. na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy trafienie dorzucił Jakub Raszkowski i biało-czerwoni prowadzili.

Po zmianie stron bardzo szybko zbierali kolejne faule Rosjanie. W skutek tego w 32. minucie nasza reprezentacja stanęła przed szansą na podwyższenie prowadzenia z przedłużonego rzutu karnego. Okazji nie zmarnował mocnym strzałem przy słupku Bartosz Borowik. Rywali stać było na gola kontaktowego, ale nic więcej.

W poniedziałek w swoim drugim meczu biało-czerwoni zmierzą się z rówieśnikami z Portugalii. Ostatni mecz fazy grupowej w środę. Rywalem naszej reprezentacji będą gospodarze mistrzostw, Łotysze.

Polska - Rosja 3:2 (2:1)

bramki: Iwanek (11'), Raszkowski (17'), Borowik (32' - przedłużony rzut karny) - Karpow (4', 33')

Polska: Iwanek (Puzio, Warszawski) – Groń, Raszkowski, Borowik, Jekiełek – Matlęga (K), Piór, Matras, Palonek, Lisiński, Lewandowski, Prokop

Rosja: Subbotin (Jarullin) – Belousow, Czernawski, Fedorow, Gerejkanow, Gołowaczew, Karpow, Karpiuk, Okułow (K), Samusenko, Starostin, Sysoljatin, Titkow

żółte kartki: Prokop