PGNiG Superliga kobiet: rozgrywki zainaugurowane

• Data publikacji: 08.09.2019, 20:30

Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek PGNiG Superligi kobiet. W pierwszej kolejce wygrały MKS Perła Lublin, MKS Piotrcovia i EKS Start Elbląg.

W tym sezonie Superligi po zmianach w systemie rozgrywek gra tylko 8 zespołów. Na inaugurację odbył się mecz w Kobierzycach. KPR podejmował Piotrcovię. Do przerwy zespół z Piotrkowa Trybunalskiego prowadził 10:8. W drugiej połowie spotkanie także było wyrównane, ale po zwycięstwo sięgnął zespół gości. Piotrcovia wygrała 22:21.

Sezon od triumfu rozpoczęły mistrzynie Polski. MKS Perła Lublin pokonała u siebie 28:25 AZS Koszalin. Lublinianki w pierwszej części meczu uzyskały 3 bramki przewagi i ten stan rzeczy utrzymały do końca spotkania. Najmniej emocji było w Chorzowie. Ruch nie miał szans w meczu ze Startem Elbląg. Ekipa gości już po 30 minutach miała 10 bramek przewagi i ostatecznie wygrała 30:20. Ostatni mecz pierwszej kolejki odbędzie się dopiero w październiku. Zagłębie Lubin zagra z SPR JKS Jarosław. Lubinianki grały w weekend mecz w europejskich pucharach.

MKS Perła Lublin - AZS Koszalin 28:25
KPR Kobierzyce - MKS Piotrcovia 21:22
KPR Ruch Chorzów - EKS Start Elbląg 20:30