El. EURO 2020: zwycięstwa Hiszpanii i Włoch, niespodzianka w Atenach

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 08.09.2019, 23:40

Za nami kolejny dzień walki o przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Dziś zwycięską passę przedłużyli Hiszpanie, natomiast Włosi wygrali ze świetnie spisującymi się dotychczas Finami. Z dobrej strony pokazali się piłkarze Liechtensteinu, którzy urwali punkt Grekom.

Finlandia - Włochy 1:2 (0:0)

72' (k.) - 59' Immobile, 79' (k.)

Mecz Włochów z Finami był bardzo wyrównany. Nie rozpoczął się jednak zbyt dobrze dla gości. Już w 8. minucie spotkania murawę musiał opuścić Emerson Palmieri, który w pojedynku biegowym z Teemu Pukkim nabawił się urazu mięśnia. Widać było, że to zdarzenie lekko wybiło z rytmu podopiecznych Roberto Manciniego. Obie drużyny nie potrafiły skonstruować groźnej akcji i rzadko pojawiały się pod polem karnym rywali. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie, w której na boisku zdecydowanie dominowali Włosi. W 59. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Federico Chiesy, piłkę do bramki skierował Ciro Immobile mocnym strzałem głową. Dwa kolejne gole padły po rzutach karnych. W 72. minucie do "jedenastki" podszedł Teemu Pukki i wyrównał na 1:1. Końcówka meczu była więc bardzo nerwowa. Gospodarze nie wykorzystali jednak swojej szansy na zdobycie w tym meczu choćby punktu. Już kilka minut później Sauli Vaisanen ręką zablokował strzał Nicolo Barelli. Tym razem z 11. metrów nie spudłował Jorginho i to Włosi ostatecznie triumfowali. Było to szóste zwycięstwo Italii w tych eliminacjach. Finowie zajmują w tabeli drugą pozycję z 12 punktami na koncie.

Hiszpania - Wyspy Owcze 4:0 (1:0)

13', 50' Rodrigo, 89', 90+2' Alcacer

Tempa nie zwalniają też reprezentanci Hiszpanii, którzy dziś pewnie wygrali z Wyspami Owczymi 4:0.  Podopieczni Roberto Moreno dominowali od początku do końca. Wynik już w 13. minucie otworzył Rodrigo Moreno, który wykorzystał błąd rywali i skierował piłkę do pustej bramki. Kolejne trafienia padły jednak dopiero w drugich 45 minutach gry. Goście dzielnie stawiali opór hiszpańskiej ofensywie, ale w 50. minucie Moreno trafił po raz drugi. Wtedy nie było już żadnych wątpliwości, kto wygra spotkanie. Hiszpanie dwa ostatnie gole zdobyli w samej końcówce. Niedzielne spotkanie było 167. występem Sergio Ramosa w narodowych barwach. Tym samym wyrównał on dotychczasowy rekord Ikera Casillasa.

Grecja - Liechtenstein 1:1 (1:0)

33' Masouras - 85' Salanović

Duża niespodzianka miał miejsce w Atenach. Grecy po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowali z najsłabszymi w grupie reprezentantami Liechtensteinu. Podział punktów prawdopodobnie odebrał gospodarzom szansę na 2. miejsce w tabeli. Goście natomiast cieszyli się z pierwszego punktu, a zarazem pierwszego gola w tegorocznych eliminacjach.

Pozostałe wyniki dzisiejszych spotkań:

Armenia 4:2 Bośnia i Hercegowina

3', 60' Mkhitaryan, 77' Hambardzumyan, 90+5' (sam.) Loncar - 13' Dżeko, 70' Gojak

Gruzja 0:0 Dania

Rumunia 1:0 Malta

47' Puscas

Szwajcaria 4:0 Gibraltar

37' Zakaria, 43' Mehmedi, 45+4' Rodriguez, 87' Gavranović

Szwecja 1:1 Norwegia

60' Forsberg - 45' Johansen