Tenis - WTA Hiroshima: porażka Kawy

• Data publikacji: 09.09.2019, 08:55

Katarzyna Kawa przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA w Hiroshimie z Australijką Priscillą Hon - 0:6, 6:1, 4:6 i odpadła z dalszej rywalizacji.

To spotkanie miało dość dziwny przebieg, a przynajmniej pierwsze dwa sety. W pierwszym z nich, Priscilla Hon w ekspresowym tempie uporała się z naszą zawodniczką, wygrywając - 6:0.

Kolejna partia to był popis gry Katarzyny Kawy, choć pierwszego gema zwyciężyła Australijka. Jednak potem, na korcie dominowała tylko Polka, pewnie triumfując - 6:1.

Najwięcej emocji dostarczył set numer trzy, który rozstrzygał o losach tego spotkania. Do stanu - 3:3 walka była niezwykle zacięta, ale potem dwa punkty zdobyła Hon, zbliżając się tym samym do końcowego sukcesu. Kawie udało się ugrać czwartego gema, lecz ostatecznie zwyciężyła Priscilla, wygrywając dopiero trzecią piłkę meczową.