Hokej - LM: kolejna porażka GKS-u Tychy

• Data publikacji: 09.09.2019, 15:32

W 4. kolejce hokejowej ligi mistrzów, w ramach grupy "F", mistrzowie Polski - GKS Tychy przegrali na wyjeździe ze szwedzkim Djurgardens Sztokholm.

Tyszanie doznali czwartej porażki z rzędu w fazie grupowej ligi mistrzów, przegrywając tym razem ze szwedzką ekipą Djurgardens Sztokholm - 0:2. Pierwsza tercja tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć częściej atakowali gospodarze. W drugiej części meczu scenariusz wydarzeń był bardzo podobny, choć lepiej prezentowali się mistrzowie Polski. Gdy wydawało się, że po raz kolejny nie padną gole, to w ostatniej sekundzie do bramki Johna Murraya trafił Olle Alsing, wykorzystując grę w przewadze. Wynik meczu został ustalony po 4,5 minutach walki w trzeciej tercji. Na listę strzelców ponownie wpisał się Alsing, kończąc akcję po podaniach Michaela Hagi i Antona Hedmana. Do samego końca gospodarze absolutnie dominowali, ale nie potrafili już podwyższyć rezultatu.

Djurgardens Sztokholm 2:0 GKS Tychy (0:0, 1:0, 1:0)

39:59', 44:38' Alsing