El. EURO 2020: niespodzianka w Baku, Słowenia znów wygrywa

• Data publikacji: 09.09.2019, 23:10

W "polskiej grupie" rozpędzona Słowenia rzutem na taśmę pokonała Izrael, zaś Macedonia Północna pewnie wygrała na wyjeździe z Łotwą. Do sporej niespodzianki doszło w Baku, gdzie Azerbejdżan urwał punkty Chorwacji.

Azerbejdżan 1:1 Chorwacja

72' Khalilzada - 11' (k.) Modrić

Chorwaci mieli przywieźć z Baku łatwe trzy punkty, ale tak się nie stało. Zaczęło się jednak dobrze, gdy w 11. minucie, z rzutu karnego, trafił Luka Modrić. Napór Chorwatów trwał w najlepsze, ale azerska obrona była bardzo szczelna i do przerwy nic już się nie zmieniło. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, a nawet lepiej prezentowali się gospodarze. Efekty tego nadeszły w 72. minucie, kiedy wyrównał Tamkin Khalilzada. Otrzymał on krótkie podanie od Ramila Sheydaeva, wpadł w pole karne, ograł kilku obrońców i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Dominikovi Livakoviciowi. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, który Azerom pierwsze punkty w tych eliminacjach.

.....

Łotwa 0:2 Macedonia Północna

14' Pandev, 17' Bardhi

Najsłabsi w grupie Łotysze znów zawiedli swoich kibiców, przegrywając u siebie z Macedonią Północną. Goście zadali dwa szybkie ciosy w pierwszych dwudziestu minutach, co całkowicie wybiło podopiecznych Slavisy Stojanovicia z rytmu. Wynik, w 14. minucie, otworzył weteran Goran Pandev, wykorzystując znakomite dogranie Elifa Elmasa, a 180 sekund podwyższył Enis Bardhi. Gospodarze próbowali coś ugrać w ofensywie, starali się, ale nie potrafili pokonać Stole Dimitrievskiego.

.....

Słowenia 3:2 Izrael

43', 90' Verbić, 66' Bezjak - 50' Natcho, 63' Zahavi

Bardzo emocjonujące i trzymające do samego końca w niepewności, było spotkanie w Lublanie, gdzie Słoweńcy, rzutem na taśmę, pokonali Izrael. Wynik został otwarty pod koniec pierwszej połowy, gdy do bramki gości trafił klubowy kolega Tomasza Kędziory z Dynama Kijów - Benjamin Verbić. Pięć minut po zmianie stron, do remisu doprowadził Bibras Natcho, wykorzystując podanie Manora Solomona. W 63. minucie przypomniał o sobie najskuteczniejszy w tych eliminacjach Eran Zahavi i było - 2:1 dla Izraela. Radość gości trwała zaledwie trzy minuty, bo na - 2:2 strzelił były gracz Jagiellonii Białystok - Roman Bezjak. Asystę przy tym golu zaliczył pogromca Polaków - Andraż Sporar. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to decydujące trafienie, drugie tego wieczoru, zaliczył Verbić, odbierając dogranie od Jasmina Kurticia. Dzięki tej wygranej, piłkarze Matjaza Keka awansowali na drugie miejsce w tabeli i są dwa punkty za Polską.

.....

Pozostałe wyniki dzisiejszych spotkań:

Estonia 0:4 Holandia

17', 47' Babel, 76' Depay, 87' Wijnaldum

Irlandia Północna 0:2 Niemcy

48' Halstenberg, 90+3' Gnabry

Rosja 1:0 Kazachstan

89' Fernandes

San Marino 0:4 Cypr

2', 73' Kousoulos, 39' Papoulis, 75' Artymatas

Szkocja 0:4 Belgia

9' Lukaku, 24' Vermaelen, 32' Alderweireld, 82' De Bruyne

Węgry 1:2 Słowacja

50' Szoboszlai - 40' Mak, 56' Bozenik