LIQUI MOLY Bundesliga: Magdeburg lepszy w meczu na szczycie

• Data publikacji: 10.09.2019, 21:01

W hitowym spotkaniu 4. kolejki LIQUI MOLY Bundesligi, ekipa SC Magdeburg skromnie pokonała THW Kiel - 32:31, obejmując prowadzenie w ligowej tabeli. Wkład w zwycięstwo gospodarzy miał też Piotr Chrapkowski.

Lepiej w ten mecz weszli szczypiorniści z Magdeburga, którzy szybko objęli prowadzenie - 2:0, a potem konsekwentnie go pilnowali, nie dając gościom odrabiać strat. Jednak na więcej niż cztery punkty, nie udało się uciec, zaś w końcówce zawodnicy z Kilonii doprowadzili do remisu po 18, a na przerwę schodzili nawet ze skromnym prowadzeniem - 19:18.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego trafienia gości, którzy zaczęli prowadzić grę. Tak było tylko do stanu po 26, ponieważ potem do głosu wrócili miejscowi. Odskoczyli na trzy bramki - 29:26, aby ostatecznie zwyciężyć w tym hitowym starciu - 32:31. Dzięki tej wygranej, SC Magdeburg objął też prowadzenie w ligowej tabeli. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył nasz Piotr Chrapkowski, który zdobył jedną bramkę. Najwięcej zaś rzucił Duńczyk Michael Damgaard - 6. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Szwed Niclas Ekberg - 11.

Piotr Wyszomirski nie uchronił swojej drużyny - TBV Lemgo Lippe przed porażką z TSV Hannover-Burgdorf - 26:36. Polak bronił przez 3/4 meczu, ale jego skuteczność nie powaliła na kolana - 28,5 % udanych interwencji.