Shanghai Masters: Neil Robertson górą w pojedynku z Dingiem

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 11.09.2019, 19:15

W najciekawszym meczu 1/8 finału turnieju Shanghai Masters Neil Robertson pokonał 6:3 Ding Junhuia. Oprócz Australijczyka awans do kolejnej rundy wywalczyli Barry Hawkins, Mark Allen i Judd Trump.

Neil Robertson udanie rozpoczął turniej Shanghai Masters. Australijczyk w drugiej rundzie pokonał ulubieńca publiczności - Ding Junhuia. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Robbo grał od pierwszej bili skutecznie, pewnie punktując popełniającego wiele błędów rywala. W pierwszych trzech frejmach zdobył 255 punktów przy zaledwie 7 oczkach Dinga, co dało wynik 3:0. Przed regulaminową przerwą zanosiło się na przełamanie hegemonii Robertsona. Chińczyk przy 31 punktach na liczniku ponownie się pomylił i Australijczykowi nie pozostało nic innego jak wygrać kolejną partię. Rezultat 4:0 praktycznie przesądzał o losach awansu do 1/4 finału zmagań. Po przerwie gra Azjaty wyglądała nieco lepiej, ale wystarczyła mu do wygrania tylko trzech frejmów.

Rywalem Robertsona w kolejnej rundzie będzie Barry Hawkins, który stoczył pasjonujący pojedynek z Johnem Higginsem. Anglik nie był faworytem pojedynku ze Szkotem, ale po czterech frejmach prowadził już 3:1, wbijając po drodze najwyższego brejka turnieju w wysokości 142 punktów. Później inicjatywę przejął Higgins, popisując się dwiema setkami. Wymiana ciosów pomiędzy doświadczonymi snookerzystami trwała do końca, bowiem o awansie musiała rozstrzygnąć 11. partia. W niej górą był po walce na ostatniej bili czarnej Hawkins.

W sesji porannej awans wywalczyli Mark Allen i Judd Trump. Irlandczyk z Północy zdołał wygrać z Liang Wenbo mimo tego, że przegrywał już 4:5. Judd Trump nie miał za to większych problemów z Davidem Gilbertem. Aktualny mistrz świata wygrał 6:4, a mecz zamknął efektowną setką.

Neil Robertson (Australia) - Ding Junhui (Chiny) 6:3

Barry Hawkins (Anglia) - John Higgins (Szkocja) 6:5

Mark Allen (Irlandia Północna) - Liang Wenbo (Chiny) 6:5

Judd Trump (Anglia) - David Gilbert (Anglia) 6:4