Futsal - ME U19: Polska ogrywa Łotwę i zagra w półfinale!

• Data publikacji: 11.09.2019, 23:52

Młodzieżowa Reprezentacja Polski w futsalu osiągnęła największy sukces w historii polskich zmagań w tej dyscyplinie awansując do półfinału Mistrzostw Europy U19 w Rydze. Zwycięstwo w grupie Polacy potwierdzili pewnym triumfem 1:3 nad gospodarzami turnieju.

Od początku spotkania w Rydze, to Polacy dominowali na boisku kontrolując grę i szukając szans. Były to jednak próby głównie z dystansu, gdyż Łotysze bronili wysoko i skutecznie. Dobra gra w środku pola pozwalała nam jednak uchronić się przed niebezpiecznymi stratami i kontratakami. W 14. minucie, po próbie skonstruowania akcji przez gospodarzy, piłkę przejął Tomasz Palonek i wraz z kolegą klubowym z BSF Bochnia Mateuszem Matlegą pociągnęli szybką akcję zakończoną strzałem Palonka i bramką na 1:0.

Już na początku drugiej połowy Polacy zdołali podwyższyć prowadzenie. Świetnie z rzutu rożnego dośrodkował Matlęga, wprost pod nogi Bartosza Borowika, który nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki. W kolejnych minutach nasi reprezentanci zaczęli popełniać proste błędy, które od razu zamieniły się na sytuacje bramkowe Łotyszy. W bramce świetnie sprawdzał się jednak Krzysztof Iwanek, który utrzymywał czyste konto aż do 28. minuty, kiedy nasz błąd na bramkę zamienił Toms Kristians Grīslis. Po 4 minutach skutecznie odpowiedział jednak Matras, który ustalił wynik tego spotkania - 1:3.

Polacy w tym spotkaniu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, potrafiąc sprostać roli faworyta, jednak krótkie momenty rozprężenia, skutkujące słabszą dyspozycją, z pewnością są elementem do dopracowania przez  Łukasza Żebrowskiego przed czwartkowym półfinałem z Hiszpanią. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jest zdecydowanym faworytem, jednak nasi młodzieżowcy już nie raz udowadniali, że umieją sprawić niespodziankę.

Łotwa - Polska 1:3

Bramki: Toms Kristians Grīslis (28) - Tomasz Palonek (14), Bartosz Borowik (22), Piotr Matras (32).
Żółta kartka: Artjoms Kozlovskis (Łotwa).
Sędziowali: Chiara Perona (Włochy), Jarosław Wowczok (Ukraina).
Łotwa: Renārs Šķesters-Kambals, Arturs Meikulāns - Grigorijs Cvetkovs, Pēteris Ivenkovs, Edgars Tarakanovs, Žanuels Skopenko - Nikita Jelagovs, Artjoms Kozlovskis, Ruslans Medvedins, Makars Siņakovs, Danils Maligins, Toms Kristians Grīslis, Andrejs Iļjins.
Polska: Krzysztof Iwanek (Patryk Puzio, Tomasz Warszawski) - Michał Groń, Jakub Raszkowski, Bartosz Borowik, Konrad Jekiełek - Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek (Paweł Piór, Paweł Lisiński, Maksymilian Lewandowski).