LOTTO Superliga: świetny mecz w Gdańsku!

• Data publikacji: 12.09.2019, 20:37

Ruszył nowy sezon Lotto Superligi tenisa stołowego. Warto wyróżnić mecz pomiędzy AZS AWFiS Balta Gdańsk a Energa-Manekin Toruń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:0.

W pierwszym meczu zmierzyli się ze sobą obecny mistrz Polski Patryk Chojnowski (AZS AWFiS) oraz Konrad Kulpa. Pierwszego seta zwyciężył torunianin 11:8. W drugim prowadził 10:8, lecz zawodnik gospodarzy doprowadził do przewag. Ostatecznie to jednak Kulpa zwyciężył 14:12. W trzecim secie wygrał również zawodnik Energi (11:9) i pierwszy punkt zawędrował właśnie do toruńskiej ekipy.

Jako drudzy przy stole stanęli Jakub Krawczyk i Japończyk Yuki Hirano. Azjata bez problemu rozprawił się z gdańszczaninem w trzech szybkich setach. Zwyciężał 11:3, 11:6 i ponownie 11:3. Było już 2:0 dla torunian.

Ostatnie starcie, a zarazem najciekawsze, rozegrało się pomiędzy Bartoszem Suchem a Młodzieżowym Mistrzem Polski Tomaszem Kotowskim. Pierwszego seta wygrał popularny "Kotek". Drugi zaś padł łupem Sucha. Trzeciego znów wygrał Kotowski, a czwartego zawodnik gospodarzy i było 2:2. Finałowego seta zwyciężył zawodnik Energi i ostatecznie Torunianie wywożą z Gdańska komplet punktów.