PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin gromi Wisłę Płock!

• Data publikacji: 13.09.2019, 19:59

Nowego trenera jeszcze nie ma, a efekt nowej miotły już działa. Zagłębie Lubin w swoim pierwszym meczu bez Bena van Daela zwyciężyło 5:0 z Wisłą Płock.

Zagłębie Lubin w trakcie przerwy reprezentacyjnej postanowiło zwolnić Bena van Daela. Holender został zatrudniony 28 października 2018, więc nie trenował zespołu nawet przez rok. Miedziowi dogadali się już jednak z Martinem Sevalą, który dzisiaj jeszcze nie objął sterów klubu. Do zwycięstwa z Wisłą Płock poprowadził trener tymczasowy - Paweł Karmelita.

Strzelanina w Lubinie rozpoczęła się szybko, bo już w 14. minucie, kiedy to Sasa Zivec ściął do środka i z lewej nogi trafił w samo okno bramki. Bramkarz gości był bez szans przy tym strzale. Gospodarze nie musieli długo czekać na podwyższenie prowadzenia - zaledwie kwadrans po golu Zivecu, do siatki trafił Jakub Czerwiński. Obrońca zamknął dośrodkowanie Balica strzałem z bliskiej odległości. To jednak nie koniec strzelania w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą, w zamieszaniu pod polem karnym Wisły Płock odnalazł się Damjan Bohar, który z zimną krwią uderzył pod poprzeczkę. Tym samym Zagłębie już w pierwszej połowie zdeklasowało rywala.

Druga połowa nie obfitowała już tak w emocje. Gospodarze "zabili" mecz, Wisła Płock sama nie wierzyła, że może odrobić tak duże straty, grając do tego na wyjeździe. Gdy pierwsi niecierpliwi kibice zaczęli opuszczać stadion, nie wierząc już w jakąkolwiek akcję na boisku, a dziennikarze na trybunach prasowych kończyli swoje relacje z wynikiem "3:0", do siatki gości trafił Bartosz Slisz! Polak w 90. minucie dokładnym strzałem pokonał bramkarza i tym samym podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Chwilę później gospodarze mogli cieszyć się z piątej bramki - tym razem na listę strzelców wpisał Dawid Pakulski, który pojawił się na murawie w drugiej połowie. Tym samym Zagłębie Lubin wręcz zdemolowało rywala. Radosław Sobolewski ma spory materiał do analizy po wyjeździe do Lubina.

Zagłębie Lubin - Wisła Płock 5:0 (3:0)

Bramki: 14' Zivec, 29' Czerwiński, 44' Bohar, 90' Slisz, 90+2' Pakulski

Zagłębie Lubin: Forenc - Balic, Guldan, Kopacz, Czerwiński - Slisz, Tosik, Bohar (90' Pakulski), Starzyński, Zivec (83' Mazek), Szysz

Wisła Płock: Dahne - Stefańczyk, Uryga, Fojut (46' Rzeźniczak), Tomasik(66' Sahiti) - Ambrosiewicz (66' Michalski), Ricardinho, Szwoch, Furman, Merebashvili - Kuświk

Kartki: 52' Balic, 63' Szysz, 79' Starzyński - 7' Uryga, 62' Merebashvili, 71' Furman

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)