Bundesliga: Borussia wraca na właściwe tory

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.09.2019, 18:12

Borussia Dortmund po niespodziewanej porażce w poprzedniej kolejce z Unionem Berlin, dziś nie dała szans Bayerowi Leverkusen i rozbiła go 4:0. W kadrze meczowej nie znalazł się Łukasz Piszczek.

Na początku spotkania żadna ze stron nie ruszyła do ataku. Gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero po dwudziestej minucie gry przycisnęli piłkarze Borussii. Znakomicie w bramce gości spisywał się jednak Lukas Hradecky, który powstrzymał strzały Marco Reusa i Juliana Brandta. W 28. minucie Hradecky, był jednak bez szans, gdy dośrodkowanie Achrafa Hakimi'ego na gola zamieniła Paco Alcacer. Zastępujący w składzie Łukasza Piszczka Hakimi był bardzo widoczny w pierwszej połowie. W 35. minucie zdecydował się na strzał, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Po zmianie stron z wysokiego c rozpoczęli podopieczni Luciena Favre'a. W 51. minucie po akcji Jadona Sancho i sprytnym zachowaniu w szesnastce Alcacera piłkę do bramki skierował Marco Reus. Borussia dominowała, nie pozwoliła zagrozić swojej bramce. Najbliżej gola dla gości był Kai Havertz, ale po interwencji Romana  Bürki piłka trafiła w słupek. Borussia kontrolowała grę i zdecydowała się oddać piłkę Bayerowi, sama nastawiając się na kontry. Ta taktyka okazała się niebywale skuteczna. Po zagraniu w pole karne Jadona Sancho piłkę próbował wybić Hradecky, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafiła ona pod nogi Raphaela Guerreiro, który bez problemu umieścił ją w bramce. W samej końcówce Jacob Bruun Larsen zagrał idealnie wzdłuż bramki do Marco Reusa, a ten dobił rywali, ustalając wynik spotkania na 4:0.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 4:0 (1:0)

Bramki: 29' Alcacer, 51', 90' Reus, 83' Guerreiro

Borussia: Bürki - Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro - Witsel (78' Weigl), Delaney - Brandt (61' Hazard), Reus, Sancho - Alcácer (79' Bruun Larsen)

Bayer: Hradecky - L. Bender, Tah, S. Bender, Wendell - Baumgartlinger, Havertz, Aranguiz - Bellarabi (73' Diaby), Volland, Amiri (46' Bailey)

Kartki: Amiri, Wendell, Havertz

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy)