PKO Ekstraklasa: piąta porażka Arki

• Data publikacji: 14.09.2019, 16:54

Arka Gdynia na wyjeździe, w Bełchatowie, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Raków Częstochowa, przegrała 0:2 i zaliczyła piątą porażkę w PKO Ekstraklasie. Bramki strzelali Jarosław Jach oraz Brown Forbes.

Spotkanie 8. kolejki polskiej Ekstraklasy w Bełchatowie pomiędzy Rakowem Częstochowa, a Arką Gdynia na trybuny przyciągnęło nieco ponad 2500 kibiców. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Dla podopiecznych Papusza było to trzecie zwycięstwo w lidze. Co ciekawe, beniaminkowie z Częstochowy, nie remisują meczów w tym sezonie ligowym. Na 8 meczów wygrali trzy, a w pięciu nie zdobyli punktu. Tym samym zajmują 11 miejsce w tabeli z sześcioma punktami straty do liderującej Jagielloni Białystok.

Bramkę na 1:0 zdobył świeży nabytek Rakowa, reprezentant Polski, Jarosław Jach, w 31 minucie spotkania. Dośrodkowywał mu w tej sytuacji Petr Schwarz - Jach nie pomylił się i z główki wpakował piłkę do bramki.

Na 2:0 podwyższył Brown Forbes w 80 minucie. Bramka zamykająca spotkanie padła po dobrym podaniu Michała Skórasia. Forbes opanował piłkę i pewnie wykorzystał swoją sytuację.

Dla Arkowców to już piąta porażka w lidze i zrównują się tym elementem z Rakowem Częstochowa, jednak gdynianie na swoim koncie mają tylko jedno zwycięstwo, dzięki czemu plasują się na 14 miejscu w tabeli.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: Jach 31', Forbes 80'
Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Emir Azemović, Tomas Petrasek, Jarosław Jach - Daniel Bartl (77' Dawid Szymonowicz), Igor Sapała, Petr Schwarz, Patryk Kun - Sebastian Musiolik, Miłosz Szczepański (62' Michał Skóraś) - Felicio Brown Forbes (82' Rusłan Babenko)

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Adam Deja (64' Marcin Budziński), Marko Vejinović - Jan Łoś (64' Mateusz Stępień), Michał Nalepa, Maciej Jankowski - Dawit Schirtladze (81' Fabian Serrarens)

Żółte kartki: Jach, Bartl, Szymonowicz - Maghoma

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)