Premier League: Manchester United lepsze od Leicester na Old Trafford

• Data publikacji: 14.09.2019, 17:32

5. kolejka Premier League - Manchester United na Old Trafford gościł Leicester City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 1:0 Czerwonych Diabłów po bramce z rzutu karnego Antohny'ego Martiala w 8 minucie.

Podopieczni Solksjaer'a w końcu wykorzystali rzut karny i to dało im dzisiaj 3 punkty. Zdobywają tym samym 8. punkt do ligowej klasyfikacji i zajmują 4 miejsce w tabeli. Lokatę niżej plasują się popularne Lisy, którzy zebrali taką samą ilość oczek.

Jedyną bramkę w meczu strzelił Anthony Martial w 8 minucie wykorzystując rzut karny po faulu Caglara Soyuncu. Rashford mógł podwyższyć na 2:0 w 84 minucie, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego odbija się od poprzeczki. Jednak swoje okazje miało też Leicester, bowiem w doliczonym czasie niewiele pomylił się Ndidi - kopnął z pola karnego, jednak piłka minęła prawy słupek.

United Solskjaer'a w końcu zalicza przełamanie, bowiem nie wygrali meczu od pamiętnego 4:0 z Chelsea w pierwszej kolejce. Dla Leicester rezultat z United jest pierwszą porażką w sezonie. Co ciekawe, Lisy nie wygrały z Manchesterem United od pięciu lat. Nie dokonali tego nawet w swoim mistrzowskim sezonie.

Manchester United - Leicester City 1:0 (1:0)

Bramki: Martial 8'

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Young, Matic (67′ Fred), A Pereira, McTominay, James (90′ Tuanzebe), Mata (70′ Chong), Rashford.

Leicester City: Schmeichel, Ricardo, Evans, Soyuncu, Chilwell, Choudhury (57′ Perez), Tielemans, Ndidi, Gray (68′ Barnes), Maddison, Vardy

Żółte kartki: James - Maddison, Chilwell

Sędziował: Martin Atkinson