PKO Ekstraklasa: Lechia zwycięża u siebie z Lechem

• Data publikacji: 14.09.2019, 19:19

W kolejnym spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia podejmowała w Gdańsku Lech Poznań. Spotkanie zakończyło się dość pewnym zwycięstwem gospodarzy.

Na Stadionie Energa w Gdańsku emocji nie brakowało, a szczególnie w pierwszej połowie. Już w 23. minucie po świetnym podaniu Artura Sobiecha bramkę dla Lechii zdobył Sławomir Peszko. Równo 10 minut potem Michał Nalepa zdobył bramkę po podaniu Mladenovicia i było już 2:0. W doliczonym czasie 1. połowy wyrównujące trafienie zdobył Gytkjaer, dzięki czemu w drugiej połowie zapowiadały się ogromne emocje.

Niestety kibice mogli się lekko zawieść, bowiem w drugiej części spotkania nie ujrzeliśmy już bramek. Dopiero końcowe minuty przyniosły trochę niepewności co do wyniku, bowiem piłkarzom Kolejorza przytrafiło się kilka groźnych szans na wyrównanie. Mimo głodu bramek gości spotkanie zakończyło się zwycięstwem gdańszczan 2:1. Pechowo, bo w ostatniej minucie meczu, czerwoną kartkę otrzymał zawodnik z Poznania Dorde Crnomarkovic (była to jego druga żółta kartka).

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: 23' Peszko, 33' Nalepa - 45+1' Mladenovic
Lechia: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenovic - Kubicki, Łukasik, Gajos (73' Makowski) - Peszko (55' Haraslin), Sobiech, Udovicic (79' Wolski)

Lech: van der Hart - Gumny, Rogne, Crnomarkovic, Kostevych (61' Dejewski) - Puchacz (46' Jóźwiak), Muhar, Tiba, Amaral, Jevtic (75' Tomczyk) - Gytkjaer

Żółte kartki: 52' Peszko

Czerwona kartka: 80', 90+3' Crnomarkovic

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)