Serie A: pewne zwycięstwo Napoli

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 14.09.2019, 20:32

SSC Napoli wystąpiło w tym sezonie po raz pierwszy przed własną publicznością i był to występ udany, gdyż gospodarze pokonali Sampdorię 2:0. Obie bramki strzelił Dries Mertens. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków.

W wyjściowych jedenastkach swoich zespołów znalazło się trzech Polaków. W Napoli od pierwszej minuty zagrał Piotr Zieliński, a w Sampdorii Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Lepiej w mecz weszła drużyna Piotra Zielińskiego. Już w 13. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dries Mertens. Belg wykorzystał dogranie Giovanni'ego Di Lorenzo. Przewagę w tym spotkaniu miało Napoli, które znacznie częściej utrzymywało się przy piłce i gościło pod bramką przeciwników. W końcówce pierwszej połowy mógł wyrównać Fabio Quagliarella, ale po jego strzale piłka o milimetry minęła słupek.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Napoli cały czas miało inicjatywę i kontrolowało spotkanie. W 67. minucie drugą bramkę zdobył Mertens. Dobrze w polu karnym popracował Fernando Llorente i wyłożył piłkę Belgowi, którego strzał minął obrońców i trafił do siatki. Sędzia skorzystał jeszcze z VAR-u, by upewnić się czy nie było spalonego, ale bramka została uznana. W ostatnich minutach Sampdoria chyba pogodziła się z porażką, bo jej akcje nie przynosiły żadnych efektów, natomiast Napoli pewnie utrzymało korzystny wynik do końca.

SSC Napoli - Sampdoria Genoa 2:0 (1:0)

Bramki: 13', 67' Mertens

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Rui - Callejon, Elmas (76' Elmas), Ruiz, Zielinski - Mertens (80' Younes), Lozano (65' Llorente)

Sampdoria: Audero - Ferrari, Murillo, Regini (66' Leris) - Bereszyński, Linetty, Ekdal, Murru - Rigoni (79' Depaoli), Quagliarella, Caprari (69' Gabbiadini)

Kartki: Maksimovic, Ruiz - Ferrari, Caprari

Sędzia: Federico La Penna (Włochy)