Bundesliga: "Lewy" znów z bramką

• Data publikacji: 14.09.2019, 20:23

W meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy RB Lipskiem a Bayernem Monachium padł remis 1:1. Cieszy kolejne trafienie Roberta Lewandowskiego, który umacnia się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców.

Już w 3. minucie meczu fenomenalne podanie Thomasa Mullera wykorzystał Robert Lewandowski posyłając strzał w prawy róg bramki. Prowadzenie "Bawarczyków" utrzymało się do końcówki pierwszej połowy, kiedy to w 3. minucie doliczonego czasu gry Emil Forsberg pewnie wykorzystał rzut karny. Do przerwy był wynik remisowy.

Druga część meczu nie przyniosła już bramek, przez co Bayern zdobywa tylko 1 punkt w Lipsku i spada w tabeli ligowej na 3. pozycję. Mimo dość nudnych drugich 45. minut, końcówka meczu była dość emocjonująca. Najpierw znakomita okazja dla zawodników Lipska, a chwilę później świetna szansa na zwycięskiego gola po stronie Bayernu.

RB Lipsk - Bayern Monachium 1:1 (1:1)

Bramki: 45+3' Forsberg - 3' Lewandowski

Lipsk: Gulacsi - Mukiele, Konate, Orban - Laimer, Klostermann (46' Demme), Sabitzer, Forsberg (69' Nkunku), Halstenberg - Poulsen (81' Cunha), Werner

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Boateng, Hernandez - Kimmich, Alcantara (88' Coutinho), Coman, Muller (63' Tolisso), Gnabry (62' Davies) - Lewandowski

Żółte kartki: Halstenberg, Nkunku, Laimer, Sabitzer - Lewandowski, Boateng

Sędzia: Sascha Stegemann