LaLiga: Barcelona gromi Valencię, niesamowity Ansu Fati

• Data publikacji: 14.09.2019, 23:16

FC Barcelona pokonała 5:2 Valencię. Zmniejsza tym samym stratę do liderującego Atletico, które dziś zgubiło punkty.

Po siedmiu minutach od początku meczu na Camp Nou było już 2:0 dla gospodarzy. Bramki strzelali Ansu Fati i Frenkie de Jong. Obaj zaliczyli także naprzemiennie po asyście. Wydawać się mogło, że mecz został błyskawicznie zamknięty. Jednak Valencia zdołała zdobyć gola i wrócić do meczu. Strzelcem Gameiro.

Dziesięć minut po zmianie stron było już 4:1 - teraz mecz już na pewno był zamknięty. Najpierw, na 3:1, strzelił Pique, po dobitce strzału Griezmanna, potem na 4:1 podwyższył Luis Suarez. Piąta bramka dla Barcelony padła w niemal identycznych okolicznościach, co poprzedni gol. Strzelcem ponownie Suarez. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Maximiliano Gomez, który nie pomylił się z bliskiej odległości.

Dzięki zdobyciu trzech punków w tym spotkaniu FC Barcelona awansowała na 4 miejsce w tabeli z siedmioma punktami na koncie. Liderem Atletico Madryt, które dziś niespodziewanie poległo w meczu z Realem Sociedad 0:2.

FC Barcelona - Valencia CF 5:2 (2:1)

Bramki: Fati 2', De Jong 7', Pique 51', Suarez 61', 82' - Gameiro 27', Gomez 90+2'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Arthur Melo (73' Arturo Vidal), Sergio Busquets, Frenkie De Jong (70' Ivan Rakitić) - Carles Perez, Antoine Griezmann, Ansu Fati (60' Luis Suarez)

Valencia CF: Jasper Cillessen - Daniel Wass, Ezequiel Garay, Gabriel Paulista, Jose Gaya - Ferran Torres (67' Lee Kang-In), Francis Coquelin, Dani Parejo, Goncalo Guedes (67' Denis Cheryshew) - Kevin Gameiro, Rodrigo Moreno (72' Maximiliano Gomez)

Żółte kartki: Alba - Moreno, Kang-In, Gomez, Cheryshew