LaLiga: pierwsza wpadka Atletico, przełamanie Villarrealu

• Data publikacji: 15.09.2019, 12:26

Podopieczni Diego Simeone ulegli na Estadio Anoeta Realowi Sociedad 0:2. Mimo porażki w San Sebastian, drużyna ze stolicy Hiszpanii nadal pozostaje liderem tabeli LaLiga Santander. Pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł za to Villarreal. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej wysoko pokonali na wyjeździe Leganes 3:0. Z kolei na inaugurację 4. kolejki Mallorca bezbramkowo zremisowała z Athletikiem Bilbao.

W pierwszej połowie kibice na stadionie w San Sebastian nie doczekali się żadnego gola. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte po zmianie stron. Gospodarze w ciągu trzech minut dwukrotnie zmusili do kapitulacji Jana Oblaka. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Odegaard. Norweg precyzyjnie przymierzył w prawy róg bramki. Dla 20-latka było to szczególne trafienie, bowiem formalnie nadal jest on zawodnikiem Realu Madryt, tymczasowo wypożyczonym do Realu Sociedad. Wynik sobotniego starcia ustalił Monreal, z bliskiej odległości umieszczając futbolówkę w bramce Los Colchoneros. Drużyna z Madrytu pozostaje liderem LaLiga, ale może stracić pierwszą lokatę na rzecz Sevilli. Andaluzyjczycy muszą jednak pokonać na wyjeździe Deportivo Alaves.

Real Sociedad San Sebastian - Atletico Madryt 2:0 (0:0)

(Odegaard 58' Monreal 61')

***

Drużyna Villarrealu po trzech pojedynkach bez zwycięstwa, przełamała się na Estadio Butarque. Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej wysoko pokonali słabo radzącą sobie od początku rozgrywek ekipę Leganes. Wynik otworzył w 26. minucie Moreno, wykorzystując wyśmienite podanie autorstwa Santiego Cazorli. W 39. minucie było już 2:0 dla przyjezdnych. Piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Jonathan Silva. W drugiej połowie Villarreal w pełni kontrolował boiskowe poczynania, strzelając trzecią bramkę w doliczonym czasie gry. Ponownie do siatki trafił Gerard Moreno. Hiszpan miał sporo szczęścia, bowiem futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od jednego z zawodników Leganes i kompletnie zmyliła golkipera miejscowych.

CD Leganes - Villarreal CF 0:3 (0:2)

(Moreno 26', 90+3', Silva - samobójcza 39')

***

Sporo emocji przyniosło piątkowe starcie - a zwłaszcza końcówka zawodów na Balearach, gdzie RCD Mallorca mierzyła swoje siły z Athletikiem Bilbao. Przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się znaleźć recepty na pokonanie bramkarza ekipy przeciwnej. W 82. minucie przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli gospodarze, jednak Abdon Prats zmarnował rzut karny, posyłając futbolówkę obok prawego słupka bramki. W doliczonym czasie gry arbiter ponownie wskazał na "wapno", ale po przeciwnej stronie boiska. Pojedynek z Reiną przegrał Aritz Aduriz i spotkanie inaugurujące 4. kolejkę LaLiga zakończyło się bezbramkowym remisem.

RCD Mallorca - Athletic Bilbao 0:0