EHF Liga Mistrzów: hit dla Picku, dobry mecz Syprzaka

• Data publikacji: 15.09.2019, 20:57

Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W hicie pierwszej kolejki Pick Szeged wygrał z FC Barceloną. Kamil Syprzak przyczynił się do zwycięstwa PSG z PPD Zagrzeb.

Grupa A

Najciekawiej w inauguracyjnej kolejce rozgrywek zapowiadało się spotkanie Picku Szeged z FC Barceloną. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Po 30 minutach zespół z Węgier prowadził 18:11. Tuż po przerwie Pick zdobył kolejne dwa trafienia i maksymalna różnica wynosiła 9 bramek. Goście przebudzili się i zaczęli odrabiać straty. Na 8 minut przed końcem Barca przegrywała tylko jedną bramkę. W końcówce podopieczni Juana Carlosa Pastore'a ponownie zdołali się zmobilizować i odrobili swoją przewagę. Pick Szeged rozpoczął sezon od cennego zwycięstwa nad Barceloną 31:28.

Kolejnym zespołem aspirującym do zwycięstwa w grupie A jest Paris Saint Germain. Mistrzowie Francji zagrali na wyjeździe z PPD Zagrzeb. Paryżanie udowodnili, że są dużo lepszym zespołem od Chorwatów i pewnie wygrali 37:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był Kim Ekdahl du Rietz, który rzucił 7 bramek. Pięć goli zdobył Kamil Syprzak w swoim debiucie w Lidze Mistrzów w barwach PSG. Polak zagrał ze 100-procentową skutecznością.

Po przejściu z PGE Vive Kielce w barwach Flensburga Handewitt gra Michał Jurecki. Wikingowie z Polakiem w składzie pojechali do Celje. Flensburg był faworytem, ale miał duże problemy ze zwycięstwem w Słowenii. Ostatecznie niemiecka ekipa wygrała 25:24. Michał Jurecki zdobył 2 bramki na 4 rzuty.

Pick Szeged - FC Barcelona 31:28 (18:11)
PPD Zagrzeb - Paris Saint Germain 29:37 (15:19)
Celje Pivovarna Lasko - Flensburg Handewitt 24:25 (12:13)
Elverum Handball - Aalborg Handbold 24:34 (12:18)

Grupa B

Ze spotkań grupy B najbardziej polskich kibiców interesował mecz w Kilonii, gdzie THW grało z PGE Vive Kielce. Wyrównany i emocjonujący mecz zakończył się remisem. Więcej TUTAJ.

Od zwycięstwa nowy sezon rozpoczął Vardar Skopje. Obrońcy tytułu nie bez problemów pokonali 33:31 Montpellier. Niespodziankę sprawił zespół FC Porto Sofarma. Portugalczycy do przerwy przegrywali z Mieszkowem Brześć 9:15. W drugiej odsłonie gry odrobili straty i wygrali 27:25. Bardzo dobrze nową edycję Ligi Mistrzów rozpoczął Telekom Veszprem. Zespół z Węgier wygrał 40:28 z Motorem Zaporoże. Mateusz Kus nie zdobył bramki dla zespołu gości.

THW Kiel - PGE Vive Kielce 30:30 (14:15)
Montpellier - Vardar Skopje 31:33 (17:16)
FC Porto Sofarma - Mieszkow Brześć 27:25 (9:15)
Telekom Veszprem - Motor Zaporoże 40:28 (17:13)

Grupy C/D

Niestety, porażkę ponieśli szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski na otwarcie zmagań w grupie D przegrali 23:25 z Czechowskimi Niedźwiedziami. Więcej pisaliśmy o tym meczu TUTAJ. Dinamo Bukareszt zremisowało z Kadetten Schaufhaussen, a Kristianstad przegrało 24:33 z GOG.