PGNiG Superliga: PGE Vive Kielce lepsze w hicie

• Data publikacji: 15.09.2019, 20:55

Za nami 3. kolejka rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn. W najciekawszym spotkaniu PGE Vive Kielce wygrało z Górnikiem Zabrze.

Do spotkania w Hali Legionów PGE Vive Kielce i Górnik Zabrze przystępowały z dwoma zwycięstwami na koncie. Dla kielczan była to także próba generalna przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie Górnik nie ustępował wyżej notowanemu rywalowi. Po 30 minutach Vive prowadziło 15:13. Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do mistrzów Polski, którzy wygrali w tym fragmencie 7:1. Vive utrzymało wysoką przewagę do końca meczu i wygrało 34:24.

Po trzecie zwycięstwo sięgnęli także szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Nafciarze pewnie wygrali u siebie 38:22 ze Stalą Mielec. Dla Stali to trzecia porażka w sezonie. Do niespodzianki doszło w Kaliszu. MKS po dwóch zwycięstwach przegrał z Pogonią Szczecin, która triumfowała po raz pierwszy w sezonie. Ciekawie zapowiadało się spotkanie MMTS-u Kwidzyn z Azotami Puławy. Goście wygrali 28:22. Obydwa zespoły mają dwa triumfy na swoim koncie.