Liga Mistrzów EHF: remis z THW Kiel w ostatniej akcji meczu!

• Data publikacji: 15.09.2019, 20:41

PGE Vive Kielce zremisowało w inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów EHF ze znakomitą niemiecką drużyną THW Kiel - 30:30, wyrównując równo z końcową syreną.

Od samego początku spotkanie było niezwykle zacięte. Pierwszą bramkę zdobył dla gospodarzy Rune Dahmke, ale kielczanie szybko odpowiedzieli trafieniami Arkadiusza Moryto z rzutu karnego i Romarica Guillo. Równie szybko wyrównali szczypiorniści Kilonii, po skutecznym rzucie Ole Rahmela. Żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa gole i do końca pierwszej połowy było niezwykle emocjonująco. Ostatecznie w lepszym humorach schodzili na przerwę Polacy, którzy prowadzili - 15:14. Atomowym rzutem popisał się Władisław Kulesz, dając PGE Vive dwa gole przewagi, ale jeszcze Niclas Ekberg zmniejszył straty, wykorzystując rzut karny.

Drugie trzydzieści minut rozpoczęło się od kolejnego trafienia Kulesza i było - 16:14 dla gości. Gospodarze zdołali jednak szybko wyrównać dzięki skutecznym rzutom Ekberga i Steffena Weinholda i zabawa zaczęła się od nowa. Trwała praktycznie do końca spotkania, w którym padała bramka za bramką z obu stron. Bardzo dobrze w kieleckiej bramce spisywał się Andreas Wolff, który zaliczył sporo ważnych interwencji. Jeszcze na 18 sekund przed końcem, przy prowadzeniu THW Kiel - 30:29, Niemiec obronił rzut Mihy Zarabeca, a Talant Dujshebaev wziął czas. Ostatnie omówienia przyniosły zamierzony efekt, bo równo z syreną, bramkę na wagę remisu rzucił Alex Dujsebaev.

THW Kiel 30:30 PGE Vive Kielce (14:15)

THW Kiel: Landin N., Quenstedt - Duvnjak 1, Reinkind 1, Landin M., Kristjansson, Wiencek 2, Weinhold 4, Ekberg 4, Rahmel 3, Dahmke 1, Zarabec 4, Horak, Bilyk 8, Nilsson 1, Pekeler 1

PGE Vive Kielce: Wolff, Kornecki - Guillo 3, Dujshebaev 6, Pehlivan, Aguinagalde 2, Janc 3, Karacić 2, Lijewski, Jurkiewicz 2, Kulesz 5, Moryto 3, Perez, Karalek 4