PHL: Lotos PKH Gdańsk lepszy w derbach!

• Data publikacji: 15.09.2019, 20:54

Już w 1. kolejce Polskiej Hokej Ligi zmierzyły się ze sobą jedyne drużyny z północnej Polski, a mianowicie KH Energa Toruń oraz Lotos PKH Gdańsk.

Pierwsza tercja była dość emocjonująca, lecz nie było zbyt wielu dobrych okazji do zdobycia bramki. Szansę otrzymała ekipa z Torunia pod koniec, kiedy to jeden z gdańszczan otrzymał 2-minutową karę, ale przewagi jednak nie wykorzystali i do szatni zawodnicy zjeżdżali przy wyniku 0:0.

W połowie 2. tercji po znakomitej indywidualnej akcji Sandtretdinova zakończonej pięknym strzałem w "okienko" na prowadzenie 1:0 Rosjanin wyprowadził ekipę z Torunia. Kilka minut potem Yelakov z Lotosu wyrównał i druga tercja również zakończyła się remisem.

W trzeciej tercji szybko padła bramka. Jej zdobywcą był zawodnik gości Aleksandr Golovin. Radość "Stoczniowca" nie trwała jednak długo, bowiem niecałe 3 minuty później torunianin Daniel Minge trafił na 2:2. Do końcowego gwizdka nie padła już żadna bramka, przez co o zwycięzcy tego meczu musiała zadecydować dogrywka w formacie 3 vs 3 przez 5 minut.

W dogrywce lepsi okazali się przyjezdni z Gdańska i to oni wywożą 2 punkty. Energa Toruń otrzymuje punkt za remis w podstawowym czasie gry.