Parakolarstwo - MŚ: medal Renaty Kałuży ostatniego dnia

• Data publikacji: 15.09.2019, 21:29

Renata Kałuża zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii H3 podczas ostatniego dnia mistrzostw świata w parakolarstwie w holenderskim Emmen. Polacy wywalczyli na mistrzostwach 6 medali.

Podczas jazdy indywidualnej na czas Renata Kałuża zdobyła srebrny medal. W wyścigu ze startu wspólnego Polka zajęła 3. miejsce i wywalczyła drugi medal na mistrzostwach. Na finiszu z grupy 4 najlepszych zawodniczek Kałuża przegrała z Anniką Zeyen i Alicią Daną, a wyprzedziła Annę Oroszową.

W kategorii H4 mężczyzn Polacy nie zdobyli medalu, podobnie jak w jeździe na czas. Od reszty stawki odskoczyli Jetze Plat, Thomas Davis i Travis Gaertner. Na finiszu Holender wyprzedził reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Kolejnych trzech kolarzy rywalizowało o 4. miejsce. Jednym z nich był Rafał Wilk, który zakończył wyścig na 6. pozycji. Do zwycięzcy stracił ponad 2 minuty. Krystian Giera był 11. ze stratą prawie 5 minut.

W kategorii H2 najlepszy okazał się Luca Mazzone. Piotr Kacalski zajął 12. miejsce, a Michał Żyliński był 13. Polacy zanotowali duże straty. Daleko od podium był także Rafał Mikołajczyk w klasie H1. Reprezentant Polski zakończył wyścig na 8. pozycji ze stratą 24 minut. Po złoty medal sięgnął Maxime Hordies. W kategorii H3 Rafał Szumiec zajął 9. pozycję, a Mateusz Witkowski był 13.