II liga: zwycięstwo Resovii, podział punktów w Łodzi

• Data publikacji: 16.09.2019, 10:50

Piłkarze z Rzeszowa na własnym boisku pokonali Skrę Częstochowa 2:0. Z kolei Widzew zremisował z Garbarnią Kraków 1:1. Liderem tabeli II ligi po dziewięciu rozegranych kolejkach pozostaje rywal zza miedzy Resovii - Stal Rzeszów. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia okazali się lepsi w derbach Podkarpacia od swojej imienniczki ze Stalowej Woli, wygrywając 2:1.

Resovia Rzeszów - Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Zalepa 20', Radulj 63' (rzut karny)

Od początku spotkania gospodarze narzucili swoje warunki gry, spychając przyjezdnych do obrony. Ataki rzeszowian przyniosły efekt w 20. minucie meczu. Wówczas do siatki trafił Sebastian Zalepa. Zawodnik Resovii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem w lewy róg bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, choć piłkarze z Rzeszowa mieli okazje do zdobycia kolejnych goli. Od początku drugiej połowy śmielej próbowali zaatakować goście, jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce przeciwnika. W 60. minucie sytuacja Skry skomplikowała się jeszcze bardziej. Sędzia podyktował rzut karny dla Resovii. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Radulj. Do końca meczu miejscowi kontrolowali wydarzenia na boisku, dowożąc zasłużone zwycięstwo.

Widzew Łódź - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)

Robak 56' (rzut karny) - Kuczak 61'

W pierwszej połowie optyczną przewagę na boisku posiadali gospodarze, jednak brakowało skutecznego wykończenia sytuacji bramkowych. Najbliżej powodzenia był Możdżeń, którego strzał z dystansu zatrzymał się na słupku. W 49. minucie ponownie blisko otwarcia wyniku byli piłkarze z Łodzi, lecz futbolówka po uderzeniu Tanżyny drugi raz trafiła w słupek. Widzew udokumentował swoją przewagę siedem minut później. W polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala był Robak. Sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany i uderzeniem w lewy róg otworzył wynik sobotniej konfrontacji. Goście zdołali szybko odpowiedzieć. Niepilnowany w polu karnym Kuczak doprowadził do wyrównania, wykorzystując podanie z lewej strony boiska. Obie ekipy walczyły o zadanie decydującego ciosu, ale wynik spotkania już się nie zmienił.

***

Wyniki pozostałych spotkań 9. kolejki II ligi:

Górnik Polkowice - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Szuszkiewicz 7' - Brodziński 36' (rzut karny)

Elana Toruń - Lech II Poznań 2:4 (1:2)

Kryszak 26' (rzut karny), Kozłowski 82' - Kryg 21' (rzut karny), 87', Szymczak 35', Bartkowiak 61'

GKS Katowice - Legionovia Legionowo 3:1 (0:0)

Jędrych 46', Woźniak 88', Gałecki 90' - Koziara 56' (rzut karny)

Znicz Pruszków - Górnik Łęczna 1:2 (1:1)

Michalski 12' - Wojciechowski 38' (rzut karny), Lewandowski 76'

Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg 1:4 (1:1)

Majewski 15' (rzut karny) - Szuprytowski 20', 68' (rzut karny), Miller 49', Kuczałek 90'

Bytovia Bytów - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)