Fortuna 1.Liga: pogrom bełchatowian, remis w Legnicy

• Data publikacji: 16.09.2019, 16:53

Za nami 9. kolejka Fortuna 1.Ligi. My skupiliśmy się na spotkaniach w Chojnicach i Legnicy.

Chojniczanka Chojnice 3:0 GKS Bełchatów

9'Paprzycki, 26', 63'Kuzimski

Faworytem meczu wydawali się być goście z Bełchatowa, ale miejscowi nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Już w 9. minucie, kibicom zgromadzonym na chojnickich trybunach, radość dał Oskar Paprzycki, strzelając na - 1:0. Jeszcze w pierwszej połowie Chojniczanka podwyższyła swoje prowadzenie. Tym razem, do bramki gości trafił Mateusz Kuzimski. Więcej z gry mieli piłkarze GKS-u, ale to gospodarze byli skuteczniejsi. Wynik, w 63. minucie, ustalił Kuzimski.

Miedź Legnica 2:2 Olimpia Grudziądz

38' Zieliński, 48' Marquitos - 12' Szywacz, 15'Augusto

Bardziej wyrównane było spotkanie w Legnicy, gdzie spadkowicz z ekstraklasy mierzył się z beniaminkiem ligi. To właśnie ci drudzy fantastycznie weszli w ten mecz i po kwadransie prowadzili - 2:0. Bramki dla zespołu z Grudziądza zdobywali Remigiusz Szywacz oraz Joao Augusto. Na siedem minut przed końcem pierwszej połowy, gola kontaktowego dla "Miedzianki" zdobył Paweł Zieliński. Natomiast trzy minuty po przerwie, wyrównał Marquitos. Oba zespoły atakowały, próbowały przesądzić losy meczu na swoją korzyść, ale nic już się nie wydarzyło.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Warta Poznań

47' Jelic - 87' (k.) Kupczak

GKS Jastrzębie-Zdrój 1:0 Chrobry Głogów

83' Adamek

Puszcza Niepołomice 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

18' Nowak

GKS Tychy 2:1 Wigry Suwałki

16' Piątek, 90+2' Kristo - 78' (sam.) Szeliga

Radomiak Radom 2:1 Zagłębie Sosnowiec

28' Cichocki, 63' Michalski - 64' Nawotka

Stomil Olsztyn 1:0 Stal Mielec

60' Sobczak

Odra Opole 1:1 Sandecja Nowy Sącz

20' Skrzypczak - 5' Kun