PKO Ekstraklasa: Cracovia pokonuje mistrza Polski

• Data publikacji: 16.09.2019, 21:02

Cracovia zwyciężyła u siebie 2:0 z Piastem Gliwice. Tym samym Pasy wskoczyły na drugie miejsce w tabeli. Piast pozostał na 9. miejscu.

Już na początku spotkania, w 9. minucie, Rafael Guimaraes Lopes był bliski zdobycia gola, ale jego strzał z główki został zablokowany przez Frantiska Placha. To jednak nie był koniec kłopotów Piasta - kilkadziesiąt sekund później z boiska wyleciał Bartosz Rymaniak. Polak początkowo otrzymał żółty faul za ostry faul i zbyt wysoko podniesioną nogę, ale sędzia zmienił swoją decyzję dzięki VAR-owi. Po bezbarwnej grze Cracovia w końcu dopięła swego, chociaż i w 42. minucie potrzebowała pomocy Piasta, bowiem piłkę do własnej bramki posłał Tomas Huk! Do przerwy jednobramkowe prowadzenie Pasów.

Po zmianie stron gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Autorem gola został Michal Rakoczy, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka i pokonał bramkarza głową. Cracovia w swoim stylu kontrolowała w drugiej połowie mecz i nie pozwalała rywali na klarowne sytuacje pod swoją bramką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0, a krakowianie tym samym wskakują na pozycję wicelidera. Po słabszym początku drużyny Michała Probierza nie ma już miejsca.

Cracovia - Piast Gliwice 2:0 (1:0)

Bramki: 42' Huk (sam.), 47' Rakoczy

Cracovia: Pesković - Siplak (85' Pestka), Datković, Dytyatev, Rapa - Gol, Dimun, Hanca, Rakoczy (55' Strózik), Wdowiak (70' Vestenicky) - Lopes
Piast:
 Plach - Korun, Huk, Malarczyk - Rymaniak, Milewski (78' Borkala), Sokołowski (46' Jodłowiec), Hateley, Kirkseskov - Parzyszek (62' Tuszyński), Felix

Żółte kartki: 30' Gol, 65' Dytyatev, 72' Datković, 74' Siplak - 25' Korun, 40' Huk

Czerwone kartki: 11' Rymaniak

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)