Siatkówka - ME: planowe zwycięstwa faworytów

• Data publikacji: 16.09.2019, 23:09

Za nami kolejne mecze Mistrzostw Europy siatkarzy. W poniedziałek Polacy łatwo ograli Czechów, a faworyci również odnieśli planowe zwycięstwa.

Grupa "A"

Rumunia 1:3 Grecja (25:23, 24:26, 25:27, 21:25)

Francja 3:0 Bułgaria (25:19, 25:21, 25:14)

Najciekawiej zapowiadało się starcie Francuzów z Bułgarami. Niestety, emocji zbyt wielu nie było, ponieważ współgospodarze turnieju zmiażdżyli Bułgarów w trzech partiach. "Trójkolorowi" zwyciężali do 19., 21. oraz 14.

Grupa "B"

Austria 0:3 Niemcy (23:25, 15:25, 16:25)

Hiszpania 1:3 Serbia (25:21, 19:25, 19:25, 20:25)

W tej grupie ciekawie było w starciu Hiszpanów z jednym z faworytów do medalu - Serbią. W czterosetowym pojedynku, zgodnie z przewidywaniami, lepsi okazali się ci drudzy, chociaż dużo lepiej zaczęli Hiszpanie, którzy na dzień dobry wygrali - 25:21. Kolejne partie należały już do Serbów. Dwa razy do 19. i raz do 20., pozwoliło im zwyciężyć za trzy punkty i umocnić się na czele tabeli.

Grupa "C"

Rosja 3:0 Finlandia (25:17, 26:24, 25:22)

Białoruś 1:3 Macedonia Płn. (25:23, 19:25, 27:29, 20:25)

Sporo emocji dostarczyło spotkanie Białorusi z Macedonią Północną, a zwłaszcza trzeci jego set. Zaczęło się jednak od prowadzenia Białorusinów, którzy wygrali pierwszą partię - 25:23. W kolejnej Macedończycy odpowiedzieli zdecydowanie, wygrywając do 19. Dużo działo się w kolejnej odsłonie, o której losach decydowała gra na przewagi. W niej nieco więcej zimnej krwi zachowali Macedończycy, którzy triumfowali - 29:27. Nakręceni dopełnili formalności, wygrywając czwartą partię do 20., a cały mecz - 3:1.

Grupa "D"

Polska 3:0 Czechy (25:18, 25:12, 25:15)

Czarnogóra 1:3 Ukraina (25:19, 18:25, 19:25, 15:25)

Polacy nie mieli większych problemów z pokonaniem Czechów, o czym więcej piszemy TUTAJ. Natomiast w drugim meczu "polskiej" grupy Ukraińcy potrzebowali czterech setów na ogranie Czarnogórców. Zaczęło się dość niespodziewanie, bo od mocnego uderzenia zespołu z Bałkanów, który zwyciężył premierowego seta do 19. Później do głosu doszli jednak Ukraińcy, którzy pewnie wygrywali do 18.,19. i 15, a w całym meczu triumfowali za trzy punkty.