Tenis – ATP Metz: niespodziewana porażka Hurkacza

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 17.09.2019, 13:07

Hubert Hurkacz niespodziewanie i łatwo przegrał w pierwszej rundzie turnieju w Metz. Pogromcą Polaka został grający dzięki "dzikiej karcie" Francuz Gregoire Barrere, plasowany pod koniec pierwszej setki rankingu ATP.

Mecz od początku nie układał się po myśli Huberta Hurkacza. Nasz reprezentant już po kilkunastu minutach spotkania przegrywał 1-5. Strat nie był w stanie odrobić. Po zaledwie 20 minutach gry nieoczekiwanie w Metz prowadził reprezentant gospodarzy.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Większość gemów w nim rozgrywana była "na przewagi". Najdłuższy był czwarty gem, w którym rozegrano aż 18 punktów. Wrocławianin miał w nim aż pięć okazji do przełamania, lecz żadnej nie wykorzystał. Barrere nabrał dzięki temu jeszcze więcej pewności siebie, a Hurkacz stał się mocno zdemotywowany. To nie był dzień Polaka. Choć ta partia była niemal dwukrotnie dłuższa, to zakończyła się takim samym wynikiem.

Gregoire Barrere (FRA) [WC] – Hubert Hurkacz (POL) [6] 6-2 6-2