PHL: pogrom Cracovii w Tychach

• Data publikacji: 17.09.2019, 21:20

Za nami druga kolejka Polskiej Hokej Ligi. W najciekawszym spotkaniu, mistrz - GKS Tychy podejmował wicemistrza - Comarch Cracovię. Gospodarze zwyciężyli pewnie - 5:2, a bohaterem meczu był zdobywca dwóch goli Mike Szmatuła.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla tyszan, którzy w ósmej minucie gry wyszli na prowadzenie po trafieniu Patryka Koguta. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie cztery minuty. Wtedy też, grę w przewadze, wykorzystał Damian Kapica. Kilka minut później, w taki sam sposób, dał "Pasom" prowadzenie Filip Drzewiecki. To było wszystko na co było stać tego wieczoru Cracovię, bo potem strzelali już tylko gospodarze. Po trzydziestu minutach do remisu doprowadził Bartłomiej Jeziorski, a sześć minut potem, na - 3:2, trafił Adam Bagiński. "Kropkę nad i", postawił dubletem Mike Szmatuła, ustalając wynik końcowy na - 5:2 dla aktualnych mistrzów Polski.

GKS Tychy 5:2 Comarch Cracovia

07:04' Kogut, 29:52' Jeziorski, 35:51' Bagiński, 50:33', 56:20' Szmatuła - 11:40' Kapica, 16:04' Drzewiecki

Wyniki pozostałych spotkań:

Re-Piast Unia Oświęcim 3:2 KH Energa Toruń

08:40' Pretnar, 16:40' Przygodzki, 22:06' Wanat - 22:46' Fraszko, 40:40' Kozlov

Naprzód Janów 0:8 Podhale Nowy Targ

13:09', 30:16' Guzik, 13:49' Worwa, 26:16, 27:45' Dziubiński, 30:50' Pettersson, 37:05' Seed, 56:30' Svec

Zagłębie Sosnowiec 0:5 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

13:36', 21:23', 38:00' Kasperlik, 35:15' Pas, 56:06' Gimiński

GKS Katowice : Kadra PZHL U23 (18.09)