Siatkówka - ME: sensacyjni Macedończycy

• Data publikacji: 17.09.2019, 23:10

Kolejna seria gier w siatkarskich Mistrzostwach Europy za nami. Sporą sensację sprawili Macedończycy, którzy pokonali faworyzowanych Słoweńców - 3:1.

Grupa "A"

Grecja 1:3 Portugalia (25:19, 21:25, 23:25, 17:25)

Włochy 3:1 Bułgaria (22:25, 25:23, 25:21, 25:17)

Najciekawiej zapowiadało się starcie Włochów z Bułgarami i rzeczywiście tak było. Pierwsza partia wygrana przez zespół z Bałkanów zapowiadała wiele emocji na kolejne sety. Drugi, do samego końca, był niezwykle zacięty, ale ostatecznie do 23 zwyciężyli Włosi i mieliśmy remis. Kolejne partie były już łatwiejsze dla siatkarzy Italii, bo wygrywali w nich do 21 oraz 17.

Grupa "B"

Austria 2:3 Hiszpania (23:25, 28:26, 23:25, 25:23, 11:15)

Słowacja 0:3 Belgia (23:25, 20:25, 15:25)

Starcie outsiderów tej grupy przyniosło pięciosetowy bój, z którego zwycięsko wyszli ostatecznie Hiszpanie. Pierwszą partię, zespół z południa Europy wygrał do 23, ale w drugiej Austriacy wyrównali stan rywalizacji, wygrywając na przewagi do 26. Kolejny set, to było kolejne zwycięstwo Hiszpanii - 25:23. Austria nie pozostała dłużna i odpowiedziała triumfem do... 23. O losach spotkania decydował więc tie-break, w którym więcej sił zachowali Hiszpanie i wygrali - 15:11.

Grupa "C"

Słowenia 1:3 Macedonia Płn. (24:26, 28:30, 25:19, 24:26)

Turcja 3:1 Białoruś (25:21, 26:24, 20:25, 25:19)

Ogromną sensację sprawili Macedończycy, którzy pokonali faworyzowanych Słoweńców. Praktycznie w każdym z setów była gra na przewagi i nie wiadomo było kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszym, Macedonia Północna triumfowała do 24, zaś w drugim dopiero uzyskanie trzydziestu punktów pozwoliło im na przełamanie rywali. Trzecia partia była najmniej zacięta i po wygranej do 19, wydawało się, że Słowenia wraca do gry. Ostatnie słowo należało jednak do dzielnych i walecznych Macedończyków, którzy znów zwyciężyli do 24.

Grupa "D"

Polacy znów urządzili sobie trening, łatwo pokonując Czarnogórę - 3:0. Więcej o tym meczu piszemy TUTAJ. W drugim meczu "naszej" grupy, współgospodarze turnieju - Holendrzy wygrali z najsłabszą w tabeli Estonią. Choć pierwszy set miał dość zaskakujący przebieg, a na końcu zwyciężyli Estończycy - 25:22. Na więcej "Pomarańczowi" już nie pozwolili, wygrywając dwukrotnie do 19 oraz 20.

Czarnogóra 0:3 Polska (10:25, 17:25, 19:25)

Estonia 1:3 Holandia (25:22, 19:25, 19:25, 20:25)