Koszykówka - el. LM: minimalne zwycięstwo Legii

• Data publikacji: 17.09.2019, 21:59

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Sigal Prisztina 81:79 w pierwszym meczu pierwszej rundy kwalifikacji do koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Choć to ósmy zespół ubiegłego sezonu PLK wydawał się być minimalnym faworytem tego spotkania, mistrzowie Kosowa nie zamierzali się przed legionistami położyć i po prostu oddać im zwycięstwo. Koszykarze Sigala walczyli bardzo dzielnie, a po znakomitej trzeciej kwarcie wygranej różnicą 15 punktów prowadzili nawet 69:61. Ostatnia odsłona należała jednak do zespołu z Warszawy. Podopieczni trenera Tane Spaseva odrobili straty i na minutę przed końcem tablica wyników wskazywała remis 79:79. Wtedy to sfaulowany został Drew Brandon, który z zimną krwią wykorzystał oba rzuty wolne, dając Legii prowadzenie 81:79. Rywale nie zdołali już odpowiedzieć i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Najwięcej punktów w zespole Legii zdobył Michael Finke (26). Double-double w postaci 14 punktów i 12 zbiórek zapisał na swoim koncie Keanu Pinder. Po stronie pokonanych 18 punktów i 11 asyst zaliczył dobrze nam znany z występów w reprezentacji Polski Dardan Berisha.

Rewanż w piątek 20 września o godzinie 20:00 w Arenie Ursynów.