Liga Mistrzów: Valencia zwycięża w Londynie

• Data publikacji: 17.09.2019, 23:08

Valencia, mimo że w kryzysie, to zdołała wygrać 1:0 w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea. Zwycięską bramkę zdobył Rodrigo.

Początek spotkania wyglądał całkiem nieźle w wykonaniu gospodarzy. Gracze Chelsea dochodzili do sytuacji, już w 6. minucie piłkę w siatce mógł umieścić Tammy Abraham, ale jego strzał z bliskiej odległości obronił bramkarz. Dobra gra Chelsea załamała się wraz z zejściem z boiska Masona Mounta, który w 10. minucie został brutalnie sfaulowany przez Francisa Coquelina. Anglik starał się grać dalej, ale kilka minut później zdecydował się jednak na opuszczenie murawy. Za kontuzjowanego gracza wszedł Pedro, który z kolei nie może zaliczyć tego meczu do udanych - Hiszpan początkowo każdy kontakt z piłką zamieniał na stratę, a później jego akcje były kompletnie jałowe. Obie drużyny nie potrafiły przebić się przez defensywy rywali, przez co oglądaliśmy niezbyt widowiskowy mecz. W doliczonym czasie gry bliski szczęścia był jeszcze Willian, ale strzał z ostrego kąta Brazylijczyka sparował Jasper Cillessen.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji, mecz toczył się głównie w środku pola. W 74. minucie jednak w końcu obejrzeliśmy piłkę w siatce - dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego wykorzystał Rodrigo, który bez namysłu uderzył na bramkę i tym samym wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Po stracie gola Chelsea ruszyła do ataku, ale dalej zbyt nieśmiało, by zagrozić na poważnie bramce rywalom. Los jednak uśmiechnął się do The Blues w 87. minucie, kiedy to sędzia Cuneyt Cakir po obejrzeniu powtórki zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do piłki podszedł Ross Barkley, uderzył z całej siły, ale trafił tylko w poprzeczkę. Tym samym mecz zakończył się minimalną wygraną Valencii, a Chelsea nadal czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na Stamford Bridge.

Chelsea - Valencia 0:1 (0:0)

Bramki: 74' Rodrigo

Chelsea: Kepa - Tomori, Christensen, Zouma (73' Giroud) - Alonso, Jorginho, Kovacić (80' Barkley), Azpiliceuta - Willian, Mount (16' Pedro), Abraham

Valencia: Cillessen - Wass, Garay, Gabriel, Gaya - Coquelin, Parejo, Kondogbia, Czeryszew (90+2' Diakhaby) - Rodrigo (90' Lee Kangin), Gameiro (70' Gomez)

Kartki: 33' Jorginho, 90' Giroud - 9' Coquelin