Tenis – WTA Seul: Linette w ćwierćfinale po bardzo ciężkim meczu!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 18.09.2019, 11:52

Magda Linette wygrała bardzo ciężkie spotkanie z Rosjanką Anastazją Potapową podczas turnieju w Seulu. Polka po dwusetowym, lecz ponad dwugodzinnym meczu, awansowała do ćwierćfinału.

W drugiej rundzie turnieju w Seulu Magda Linette podejmowała niżej notowaną, lecz bardzo wymagającą Rosjankę Anastazję Potapową. Zgodnie z oczekiwaniami mecz tych dwóch zawodniczek był bardzo wyrównany. Choć nie od samego początku. Znacznie lepsze wejście w to spotkanie zaliczyła Polka. Prowadziła ona już 4-1. Niestety wówczas Potapowa podniosła się i... wygrała cztery gemy z rzędu. Serwowała już nawet po set, lecz, jak się okazało, w tej partii tenisistki wygrywały gemy seriami i akurat przyszedł czas na poznaniankę. Linette od stanu 4-5, doprowadziła szybko do 7-5.

Drugi set miał bardziej regularny przebieg. Przez cały czas obydwie tenisistki prezentowały równie wysoki poziom. Długo żadna z nich nie mogła przełamać, choć w czterech pierwszych gemach serwujące obroniły łącznie 11 break-pointów. Jako pierwsza przewagę zdobyła Potapowa, zdobywając breaka na 5-4. Podobnie jednak jak w pierwszym secie, nie zdołała utrzymać zagrywki serwując po set. Tym razem o rozstrzygnięciu zadecydował tiebreak. W nim inicjatywa była po stronie Linette, która zwyciężyła 7-4, awansując tym samym do ćwierćfinału. W nim zmierzy się z Belgijką Kirsten Flipkens.

Magda Linette (POL) [4] – Anastazja Potapowa (RUS) 7-5 7-6(4)