PKO Ekstraklasa: trzy punkty Wisły Płock w zaległym meczu

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 18.09.2019, 20:02

Wisła Płock pokonała 1:0 (1:0) Legię Warszawa w zaległym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla "Nafciarzy" zdobył Grzegorz Kuświk. To pierwsza wygrana Radosława Sobolewskiego na ławce trenerskiej Wisły.

Legia całkiem solidnie weszła w mecz, stwarzając sobie w pierwszym kwadransie dwie bardzo dobre sytuacje. Pierwszą z nich zaprzepaścił Luquinhas, który słabym przyjęciem pozwolił na interwencję Thomasowi Dahne. Niedługo później wyborną szansę zmarnował Niezgoda, strzelając niecelnie z główki po świetnym dośrodkowaniu. Widać było większą kulturę gry w poczynaniach gości, ale nie przekładało się to na konkrety. Nieźle zorganizowani Płocczanie czekali na swoją jedną szansę, często zagrywając piłkę z rzutów rożnych czy rzutów wolnych. W 40. minucie fatalny błąd popełnił Radosław Majecki, który wypluł przed siebie piłkę kopniętą przez Dominika Furmana. Do futbolówki szybko podbiegł Grzegorz Kuświk i dał miejscowym prowadzenie.

Przewaga Legii w drugiej połowie była jeszcze większa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia stwarzali sobie całkiem niezłą ilość dogodnych szans strzeleckich, ale za każdym razem zawodzili w najważniejszych momentach. W 69. minucie w kapitalnej sytuacji sam na sam z Thomasem Dahne znalazł się Dominik Nagy, lecz uderzył wysoko nad bramką. Jeszcze lepszą sytuację w doliczonym czasie gry miał Arvidas Novikovas. Litwin, trochę w swoim stylu, fatalnie przestrzelił niepilnowany z trzech metrów. Płocczanie mieli w drugiej odsłonie nieco szczęścia, choć na dzisiejsze niespodziewane zwycięstwo w pełni zasłużyli. Po raz pierwszy w tym sezonie pokazali zdyscyplinowanie i organizację gry na wysokim poziomie.

Zwycięstwo Wisły Płock oddala ją od strefy spadkowej. Z kolei Legia straciła szansę na objęcie prowadzenie i wciąż plasuje się na piątej pozycji.

Wisa Płock - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramki: 40' Kuświk

Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski – Rasak, Furman – Sahiti (76; Merebaszwili), Szwoch (81' Ambrosiewicz), Garcia (86' Tomasik) – Kuświk.

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Luís Rocha – Martins, Antolić (71' Kante) – Cafú (46' Novikovas), Gwilia, Luquinhas (46' D. Nagy) – Niezgoda.

Żółte kartki: Szwoch, Rzeźniczak, Merebaszwili, Tomasik - Jędrzejczyk
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)