Szermierka na wóżkach - MŚ: wciąż bez medalu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 19.09.2019, 09:59

Po trzech dniach rywalizacji na mistrzostwach świata w szermierce na wózkach Polacy pozostają bez medalu. Dziś najbliżej sukcesu był Michał Nalewajek.

Nasz florecista (klasa niepełnosprawności A) w fazie pucharowej pokonał dwóch rywali - Maksyma Mahulę z Ukrainy 15:9 oraz Włocha Emmanuele Lambertiniego 15:13. Na drodze do półfinału i co najmniej brązowego medalu stanął Polakowi w ćwierćfinale Artur Yusupov. Rosjanin zwyciężył wysoko, 15:4. W tej samej konkurencji Dariusz Pender w II rundzie pucharowej przegrał z Francuzem Ludovicem Lemoine, a Rafał Ziomek na tym samym etapie uległ Koreańczykowi Sim Jae Hoon. Norbert Całka zakończył start na I rundzie - wyeliminował go Chan Wing Kim z Hongkongu.

Dziś rozegrano także turnieje florecistek w kategorii A oraz florecistek i szpadzistów w kategorii C. Ni startowali w nich Polacy.

Miejsca Polaków:

floret A mężczyzn: 8. Michał Nalewajek, 19. Rafał Ziomek, 20. Dariusz Pender, 34. Norbert Całka

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.